سئو بوی: فروشگاه اپ استور روسی از زمان شروع حمله روسیه به اوکراین، ۶۹۸۲ اپلیکیشن موبایل را از دست داده است برای اینکه شرکتهای مختلفی اپلیکیشنها و بازیهای خودرا از فروشگاه برنامه آیفون و آیپد در این کشور برداشته اند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، آمار شرکت تحقیقاتی “سنسور تاور” نشان میدهد تا به این تاریخ اپلیکیشنهای مذکور حدود ۲۱۸ میلیون بار در روسیه دانلود شده اند که معادل بیش از سه درصد از کل ۶.۶ میلیارد دانلود جهانی آنهاست.

در بحبوحه خروج گسترده شرکتهای گوناگون از روسیه، اپلیکیشنهای چندین شرکت فناوری بزرگ در فروشگاه اپ استور روسی همچنان در صدر پردانلودترینها قرار دارند اما نمودار محبوبترین اپلیکیشنها، با اپلیکیشنهای VPN پر شده است.

اگر چه اپل بطور مرتب اپلیکیشنهای قدیمی و آپدیت نشده را از اپ استور حذف می کند اما حذف اپلیکیشنها از فروشگاه روسی این شرکت بعد از شروع حمله نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، ۱۰۵ درصد در مقایسه با دو هفته نخست فوریه رشد نشان داده است.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، روسیه تنها کشوری نبوده که طراحان اپلیکیشنها به تحریم آن مبادرت کرده اند. خیلی از ناشران، اپلیکیشنها و بازیها را از اپ استور در بلاروس که همسایه و متحد روسیه است، برداشته اند. این کشور از زمان شروع حمله روسیه شاهد حذف ۹۵۰۰ اپلیکیشن بوده است که ۷۳ درصد در مقایسه با دو هفته نخست فوریه افزایش داشته است.

منبع:

You may also like