واتساپ بتازگی به سبب سیاستهای حریم خصوصی خود هدف انتقاد قرار گرفته است اما ممکنست بروزرسانی آتی این پیامرسان به کاربران کنترل بیشتری روی تنظیمات حریم خصوصی فراهم آورد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، واتساپ چند سال پیش تنظیمات حریم خصوصی جدیدی معرفی نمود که به کاربران اجازه می دهد تنظیمات مربوط به اینکه چه کسانی می توانند تصویر پروفایل آنها را ببینند، درباره (About) و آخرین بازدید (Last Seen) را تغییر دهند. هر کدام از این موارد می تواند بین گزینه های “همه”، “تماسهای من” یا “هیچکس” تنظیم شود که سطح کنترل بالایی نبود. اما حالا اپل پارامتر جدیدی برای “آخرین بازدید” معرفی کرده که “تماسهای من بجز” (My Contacts Except) نام دارد و به کاربران امکان می دهد تماس های خاصی که مایل نیستند آخرین حضور آنلاین آنها را ببینند را بلاک کنند.

وب سایت WaBetaInfo اسکرین شاتی از iOS را بعنوان مدرک اثبات این توانایی منتشر نموده با این وجود خاطرنشان کرده که قابلیت جدید نهایتاً در هر دو نسخه iOS و اندروید واتساپ عرضه می شود. این پارامترها همین طور برای تنظیمات “تصویر پروفایل” و “درباره”، قابل کاربرد خواهدنمود. طبق این اسکرین شات، اگر شما تنظیمات آخرین حضور را برای فردی بلاک کنید، در مقابل شما هم نمی توانند آخرین حضور وی را مشاهده کنید.بر اساس گزارش انگجت، این وب سایت فناوری خاطرنشان کرده که قابلیت مذکور همچنان در دست طراحی است و بدین سبب ممکنست در بروزرسانی آینده ارائه شود یا کنار گذاشته شود. بنظر می رسد این توانایی یک تنظیمات منطقی است که باید قبل از این در اپلیکیشن واتساپ گنجانده می شد.
You may also like