به گزارش سئو بوی مدیر ارشد اجرایی اپراتور مخابراتی ورایزن شایعات مربوط به نظریه توطئه در مورد نقش شبکه ۵G در گسترش ویروس کرونا او را به کلی رد و تکذیب نمود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، هانس وستبرگ – مدیر ارشد اجرایی شرکت مخابراتی ورایزن – که بدون شک یکی از بزرگترین اپراتورهای فعال در حوزه توسعه زیرساخت های مربوط به نسل پنجم شبکه اینترنت همراه معروف به شبکه ۵G به حساب می آید، اخیرا شایعات و نظریه های توطئه در مورد نقش شبکه ۵G در گسترش ویروس خطرناک و مرگبار کرونا در کشورهای مختلف جهان را از لحاظ علمی و فنی رد و تکذیب نمود.
وستبرگ در ادامه سخنان خود اضافه کرد: هیچ ارتباطی میان شبکه ۵G و ویروس کرونا وجود ندارند و این شایعات تنها اخبار نادرست و گمراه کننده در فضای مجازی به شمار می روند.
همزمان با شروع گسترده ویروس کرونا اری از افراد و کارشناسان که پیش تر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه بودند، از نقش این نسل از شبکه در تقویت ویروس و همه گیری آن در کشورهای مختلف جهان سخن گفته بودند.
این نظریه توطئه که اخیراً بیشتر در بریتانیا جنجال آفرین و دردسرساز شده است، ریشه در یکی دو سال گذشته دارد که خیلی از دانشمندان و منتقدان شبکه ۵G با انتشار گزارش های مفصل از تأثیر و تبعات مخرب و منفی توسعه این شبکه بر سلامت انسان حیوان و محیط زیست و همینطور افزایش احتمال مبتلا شدن به سرطان و بسیاری دیگر از بیماری های خطرناک اطلاع داده و به دولت های کشورهای مختلف در این حوزه اخطار داده بودند.
آنها اعتقاد دارند که دولت های مختلف در سرتاسر جهان هم به دلیل سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی که توسعه و راه اندازی این نسل از شبکه اینترنت پرسرعت برایشان به ارمغان می آورد، همچنان به همکاری با اپراتورهای مخابراتی و شرکت های تکنولوژی فعال در این عرصه ادامه می دهند.
این در حالیست که خیل عظیمی از کارشناسان فعال در حوزه فناوری نظر این دسته از منتقدان را قبول نداشته و با فرض اینکه فرکانس های شبکه ۵G هم همچون نسل های پیش از آن تنها فرکانس های رادیویی هستند و وارد بافت های بدن انسان می شوند، این نظریه ها را رد می کنند.You may also like