سئو بوی: یک شرکت دانش بنیان در کشور سخت افزاری هایی برمبنای نیاز بازار در داخل کشور ساخته است که امکان ارسال محتوای صوتی و تصویری با کیفیت بالا و استفاده از پهنای باند کم را فراهم نموده است.

به گزارش سئو بوی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از اشکالات پیش رو تولیدات تصویری با کیفیت بالا، حجم بالای آن و در نتیجه استفاده بالای پهنای باند است و این اولین چالش در پروسه توزیع این قبیل محصولات است.
محمدکاظم نجفی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره خصوصیات و خاصیت های محصول «فشرده ساز حرفه ای spark» این شرکت اظهار داشت: با استفاده از این فشرده ساز، بالاترین کیفیت ارسال تصویر را در کنار کم ترین پهنای باند خواهیم داشت.
به گفته نجفی، پشتیبانی کامل از استانداردهای کدگذاری تصویر و استانداردهای متنوعی برای کدگذاری صدا نظیر، به کاربر امکان فشرده سازی تصویر با کیفیت مختلف ۴k را می دهد.
این فعال فناور افزود: فشرده ساز SPARK از ورودی تصویر با وضوح ۱۰۸۰p ۶۰FPS را افزون بر استاندارد مخابره تصاویر DVB پشتیبانی کرده تا امکان ارسال خروجی با بهترین کیفیت بوسیله تمامی بسترهای ارتباطی کاربردی همچون ماهواره (DVB-S/S۲)، تلویزیون دیجیتال(DVB-T/T۲)، شبکه های داخل استودیو(DVB-ASI) و شبکه جهانی وب (IP) برقرار شود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان بیان کرد: فشرده ساز SPARK دارای ورودی تصویر ۳G-SDI و ورودی صدای داخلی (Embedded) تا ۱۶ کانال بوده و دو خروجی IP و ASI به صورت پیش فرض روی این فشرده ساز وجود دارند. دو درگاه اترنت بمنظور مدیریت و همین طور TSoIP روی دستگاه سوار شده است.
نجفی افزود: فشرده ساز SPARK قابلیت ارسال تصویر بوسیله IPV۴ به هر دو صورت Unicast و Multicast را به ۸ مقصد از پیش تعیین شده به همراه استاندارد ProMPEG FEC، دارد. قابلیت نصب منبع تغذیه اضافی روی این فشرده ساز، افزونگی(Redundancy) و قابلیت اتکای این دستگاه را بالا می برد.
وی اظهار داشت: با تاکید بر پشتیبانی از پروتکل مدیریتی SNMP امکان مدیریت این سیستم از هر نقطه ای فراهم گشته است. فشرده ساز SPARK تحت هرگونه فشار کاری به صورت ۲۴ ساعته هر روز هفته و سال قابل اتکا خواهد بود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان به دیگر محصولات تولید این شرکت اشاره نمود و اظهار داشت: علاوه بر تجهیزات ارسال و دریافت صدا و تصویر، مبدل های شبکه و وامدوله سازها، سامانه آنتن مرکزی بر بستر شبکه IP Headend، صداگذار و جداساز صدا، توزیع کننده های سیگنال ASI و SDI، سامانه تولید و ارسال راهنمای الکترونیکی برنامه ها (EPG)، سامانه مدیریت یکپارچه سر پایانه و بازهمتافتگر جریان های انتقال MPEG در این شرکت تولید می شود.
وی به واردات محصولات مشابه به کشور اشاره نمود و اظهار داشت: قبل تر این قبیل تجهیزات به کشور وارد می شد و الان نیز واردات صورت می گیرد که عمده این تجهیزات ساخت کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس، سوئد و چین هستند.
این فعال فناور بیان کرد: محصولات این شرکت قابلیت رقابت با نمونه های مشابه خارجی را دارد و الان نیز خیلی از تجهیزات تولید شده این شرکت به مرور جایگزین تجهیزات قدیمی صدا و سیما و یا سازمان های دیگر که عموما نیز ساخت کشور فرانسه هستند می شود.
به گفته نجفی، قیمت تولیدات این شرکت عموما پایین تر از نمونه های مشابه خارجی آن است ولی در مواردی نیز وجود داشته که قیمت محصولات به سبب کیفیت بالای آن از نمونه مشابه خارجی آن بالاتر هم بوده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: هم اکنون با تولیدات این شرکت به صورت مستقیم برای ۱۰ نفر شغل به وجود آمده است.


منبع:

You may also like