به گزارش سئو بوی پلیس برزیل، گلن گرینوالد افشاگر اسناد جاسوسی های سایبری دولت آمریکا را به نقض قوانین امنیت سایبری این کشور متهم کرده است.

به گزارش سئو بوی به نقل از انگجت، گرینوالد روزنامه نگاری آمریکایی است که به ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان سیا که این اسناد را در اختیار داشت، کمک کرد تا آنها را در نشریات چاپ کند. وی پس از این اقدام برای حفظ امنیت و جان خود به برزیل مهاجرت کرد. اما با روی کار آمدن یک دولت راستگرا و حامی ترامپ در برزیل شرایط برای وی در این کشور سخت شد.
بر اساس دادخواست ۹۵ صفحه ای که بر ضد گرینوالد در برزیل تنظیم شده، وی بخشی از یک سازمان جنایتکار است که در سال ۲۰۱۹ گوشیهای چندین مقام دولتی و قضائی را در برزیل هک کرده اند.
اتهامات مورد اشاره بعد از آن به گرینوالد وارد شد که وب سایت اینترسپت متعلق به این روزنامه نگار گزارش های گوناگونی را منتشر نمود و در آنها رفتار غیراخلاقی و غیرقانونی بعضی از عالی ترین مقامات دولتی برزیل و همچون وزیر دادگستری این کشور سرجیو مورو افشا شد.
اطلاعات موجود در این گزارش که شامل پیام های تلفنی خصوصی رد و بدل شده این افراد بود، مقامات قضائی را به این نتیجه رسانده که گلن گرینوالد نقش مستقیمی در جهت هک کردن گوشیهای مسؤلان مذکور داشته است. در جولای گذشته چهار نفر در برزیل به افترا مشارکت در این حمله هکری دستگیر شدند.
گرینوالد این افترا زنی ها را تلاشی برای حمله به آزادی بیان در برزیل و انتقام گیری از افشاگری های خود بر ضد مقامات فاسد برزیلی دانسته است.

You may also like