به گزارش سئو بوی مبحث استخراج ˮبیت کوینˮ به بحث داغ این روزها در کشورمان تبدیل گشته است که به علت مصرف بالای برق فعلاً از جانب مقامات قضایی ممنوع اعلام شده است. حالا خبرها از آن حکایت می کند که شرکت های گاز در کانادا به جای شعله ور کردن گاز در اتمسفر، در حال استفاده از گاز طبیعی به دام افتاده برای تامین انرژی استخراج بیت کوین هستند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا و به نقل از بیتکوینیست، بیت کوین(Bitcoin) یک ارز رمزنگاری شده یا اصطلاحاً “رمز ارز” است که هنوز مانند پول های فیزیکی در خیلی از کشورها به رسمیت شناخته نمی گردد، اما همان کارکرد را دارد. بنابر گزارش ها شرکت گاز آلبرتا (Alberta) در کانادا راهی جدید جهت استفاده از گاز طبیعی به منظور تأمین انرژی استخراج یا ماینینگ بیت کوین یافته است.
شرکت آلبرتا به جای انتشار گاز در اتمسفر و آلوده کردن هوا آنرا برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می دهد. به بیانی دیگر آنها به جای آزاد کردن گاز در اتمسفر، روزانه از ۵۰۰ متر مکعب گاز برای استخراج بیت کوین استفاده می نمایند.
این کار شرکت گاز کانادا می تواند به کاهش آلودگی هوا کمک قابل ملاحظه ای کند؛ چونکه تمام این گازهای طبیعی می توانند برای تأمین برق فارم های استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گیرند.
استفاده از گاز در این روش مشکلات انبوه دارندگان چاه های گاز را حل می کند؛ چونکه هزاران نفر از آنها در تلاش بودند تا این انفجارهای گازی را مهار کنند و یا راهی جهت استفاده از آنها پیدا کنند. علاوه بر این، قیمت گاز در خلال این سال ها رو به کاهش بوده است که این مورد انگیزه ای را برای جمع آوری و حمل و نقل آن ایجاد نکرده است. تنها راه خلاص شدن از آن، سوزاندن آن هنگام خروج از زمین است که طی آن فرآیند هم هیچ انرژی ای حاصل نمی گردد و تنها جو آلوده می شود.
در حالیکه شعله ور کردن گاز یکی از راهکارهای این مشکل بود، شرکت ها نمی توانستند این کار را به صورت نامحدود انجام دهند؛ چونکه آئین نامه هایی وجود دارد که محدودیت های سختی درباره میزان شعله ور شدن گاز وضع کرده اند و اگر شرکت ها به حد مشخصی برسند، باید چاه ها را خاموش کنند.
با این چاره جدید دیگر این مشکلات پیش نخواهند آمد؛ چونکه شرکت ها می توانند ابزار استخراج بیت کوین را نصب کرده و از گاز برای استخراج سکه ها استفاده کنند. با استفاده بیشتر از گاز طبیعی برای تامین برق فارم های استخراج بیت کوین دی اکسید کربن کمتری از اکتشاف نفت و گاز تولید می شود و این سبب استخراج بیت کوین سازگار با محیط زیست یا به شکلی سبزتری خواهد شد.

استخراج بیت کوین
بحث استخراج بیت کوین (mining bitcoin) این روزها در ایران خیلی داغ شده است.
استخراج بیت کوین با استفاده از کامپیوتر های پرقدرت که قدرت حل مسائل پیچیده محاسباتی ریاضی را دارند، انجام می شود. به این علت به آن استخراج گفته می شود که به همان میزان شانس و زحمت زیادی نیاز دارد که برای پیدا کردن طلا در معدن طلا نیاز است.
استخراج بیت کوین یک کار دو سر سود است؛ اول اینکه وقتی کامپیوتر ها این مسائل پیچیده ریاضی را در شبکه بیت کوین حل می کنند، بیت کوین جدید تولید می کنند و در واقع به آنها بیت کوین پاداش داده می شود. دوم اینکه با حل این مسائل ریاضی، ماینرها اطلاعات مربوط به تراکنش ها را در شبکه پرداخت بیت کوین تأیید می کنند و این شبکه را قابل اعتماد می سازند.
مردم به استفاده از ارزهای چاپی مانند دلار تمایل دارند و به آنها اعتماد دارند، چون که پول های چاپی توسط بانکهای مرکزی و دولت ها حمایت می شوند. علاوه بر اینکه بانک مرکزی تولید پول جدید را مدیریت می کند و استفاده از پول جعلی را محاکمه می کند.
حتی پرداخت های دیجیتال با استفاده از پول های چاپی هم توسط یک مقام مرکزی حمایت می شود. برای مثال، هنگام خرید آنلاین با استفاده از کارت اعتباری، این تراکنش توسط یک شرکت پردازش پرداخت پردازش می شود و علاوه بر ضبط سابقه تراکنش، این شرکت ها تأیید می کنند که تراکنش جعلی نیست. از جانب دیگر بیت کوین توسط یک مقام مرکزی مدیریت نمی گردد. در عوض، بیت کوین توسط میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان به نام “ماینر” پشتیبانی می شود. این شبکه کامپیوتری مثل بانک مرکزی عمل می کند.You may also like