به گزارش سئو بوی دبیر ستاد اربعین شرکت مخابرات ایران از افزایش قابل توجه ظرفیت ارتباطات مخابراتی در شلمچه و چذابه با باز شدن چتر وای فای در مرزهای خوزستان اطلاع داد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، محمدرضا بیدخام در مسافرت به مناطق مرزی استان خوزستان به همراه رحیم فلاح زاده -مدیرمخابرات منطقه خوزستان- با حضور در مرزهای شلمچه و چذابه از نزدیک و به صورت میدانی در جریان فعالیت های گسترده انجام شده در این دو مرز به منظور برقراری ارتباطات پایدار زوار حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) قرار گرفته و آخرین آمادگی ها را به منظور میزبانی از زوار اربعین حسینی در این دو مرز مورد بررسی قرار دادند.
بیدخام درباره برنامه ریزی های انجام شده برای پوشش مرزهای استان و بهره مندی زائرین از وای فای در روزهای اربعین اظهار داشت: در مدت مذکور، به منظور رفاه حال زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تهمیدات لازم برای آنتن دهی خطوط ارتباطی و دسترسی مناسب به اینترنت اندیشیده شده و علاوه بر فعالیت های معمول، تعداد ۸ سایت پرتابل همراه با آخرین تکنولوژی روز آماده بهره برداری شده و چتر وای فای هم به منظور پوشش حداکثری ارتباطات در مرزهای خوزستان باز می شود.
وی در این سفر در تشریح اقدامات انجام شده در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه در روزهای اربعین حسینی، از افزایش ظرفیت ارتباطات برای زائرین اربعین اطلاع داد و اضافه کرد: با پایش مستمر وضعیت ارتباطی و راهکارهای بهینه سازی و استفاده از حداکثر ظرفیت مخابرات ثابت و سیار تونسته ایم شرایط ایده آلی را در مرزهای شلمچه و چذابه برای زائرین گرامی کربلای معلی فراهم سازیم.
دبیر ستاد اربعین شرکت مخابرات ایران با اشاره به راه اندازی دو موکب شهدای شرکت مخابرات ایران در جریان مراسم امروز در مرزهای شلمچه و چذابه اضافه کرد: تمام تلاش ستاد اربعین شرکت مخابرات و ستاد اربعین وزارت ارتباطات با همکاری استانداری و نهادهای مسئول، ایجاد و برقراری بهترین شرایط سفر معنوی اربعین در دو بعد فنی و غیر فنی برای تمام زوار است.
بیدخام اشاره کرد: تمام مسیر راهپیمایی زائرین در داخل کشور تا لب مرز به اینترنت نسل سوم و چهارم متصل است و لب مرز هم ارتباطات وای فای برای کاربران فعال گردیده است. امسال هم مثل سال های گذشته، تمام ظرفیت های فنی مجموعه مخابرات با همکاری ستاد اربعین و زیرمجموعه های آن برای عرضه خدمات ارتباطی به زائرین بسیج شده اند و با تهمیدات اندیشیده شده، زائرین اربعین حسینی در مرزهای استان مشکل آنتن دهی و اتصال اینترنت نخواهند داشت.
همینطور رحیم فلاح زاده، مدیر مخابرات منطقه خوزستان اظهار داشت: از اقداماتی که در زمینه ارتباطات سیار از جانب مخابرات استان انجام شده می توان به نصب و راه اندازی چهار سایت ثابت جایگزین سایت های پرتابل B.T.S در مسیرهای چذابه و شلمچه با تکنولوژی ۳G و ۴G اشاره نمود که کلیه مراحل نصب و راه اندازی در سال ۹۷ انجام شده است.
وی ادامه داد: سالن ترانزیت مرز چذابه با نصب ]چهار دستگاه سوییچ و ۱۲ دستگاه access point و سالن ترانزیت شلمچه با نصب و راه اندازی دو دستگاه سوییچ و ۱۶ دستگاه accesspoint از پوشش وای فای بهره مند خواهند شد. همینطور مسجد و محوطه بیرون سالن ترانزیت با نصب یکدستگاه سوییچ و سه دستگاه accesspoint و بیرون سالن ترانزیت شلمچه با نصب چهار دستگاه access point از نوع outdoor، زائرین مشکلی در زمینه فضای مجازی و استفاده از خدمات شبکه وای فای نخواهند داشت.You may also like