به گزارش سئو بوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز اعلام نمود که طبق نظر متخصصان بخش ارتباطات، ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی درباره ارائه بسته های اینترنت بدون امکان دسترسی به اینستاگرام بی فایده است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اخیراً نامه ای درباره محدودسازی برای اینستاگرام منتشر و البته ازسوی سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده که ارتباطی با فیلترینگ این شبکه اجتماعی ندارد.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاع داده بود که نامه ای که اخیراً درباره محدودسازی برای اینستاگرام انتشار یافته، ارتباطی با فیلترینگ این شبکه اجتماعی ندارد. در این طرح، بسته ها و طرح های فروش اینترنت، بدون امکان اتصال و استفاده از شبکه ی اجتماعی اینستاگرام تهیه می گردد.
در این نامه ظاهرا از جانب سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و رادیویی، خطاب به شرکت مخابرات ایران و کلیه شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنتی آمده است که با عنایت به لزوم صیانت از فرهنگ اسلامی ایرانی و حریم خانواده ها و پشتیبانی از محتوای داخلی، با قید فوریت تصمیمی اتخاذ کنند که بسته ها و طرح های فروش اینترنت بدون امکان اتصال و استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، تهیه و در فهرست بسته های فروش خود قرار دهند.
اما محمدجواد آذری جهرمی امروز در صفحه خود در یکی از شبکه های اجتماعی اعلام نمود که در جلسه ای که با متخصصان بخش ارتباطات داشتم، نظرشان بر این بود که این ابلاغیه سازمان تنظیم عملا بی فایده است چراکه اولا سبب ترویج بیش تر فیلترشکن ها می گردد و ثانیا هدف با استفاده از ترویج نرم افزارهای مدیریت والدین بهتر محقق می گردد. نظر درستی بود و لازم است این ابلاغیه اصلاح گردد.You may also like