سئو بوی: یک گروه تحقیقاتی با مهندسانی که در شرکت های خودروسازی پورشه و بی ام و فعالیت می نمایند، از یک شارژر فوق سریع برای خودروهای برقی رونمایی کردند که قدرت آن سه برابر بیشتر از شارژرهای عرضه شده توسط تسلاموتورز است.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش محبوبیت خودروهای برقی و گسترش روزافزون فروش خودروهای الکتریکی تسلاموتورز در خیلی از کشورهای جهان، شرکت های خودروسازی خیلی از جمله تسلاموتورز آمریکا، بی ام و، دایملر، فولکس واگن، جنرال موتورز، فورد و غیره باز به سمت و سوی تولید این محصولات روی آورده اند و با یکدیگر به رقابت تنگاتنگی در این زمینه پرداخته و هر یک از برنامه و اهداف بلندمدت خود برای اختصاص سهم بیشتری از بازارهای جهانی خودروهای برقی سخن می گویند.

حالا اخیرا به نظر می آید که گروهی از مهندسان فعال در شرکت های خودروسازی پورشه و بی ام و در آلمان تصمیم گرفته اند که با رونمایی از شارژر فوق سریع و قدرتمندی که مخصوص خودروهای برقی تسلاموتورز آمریکاست، توانایی و ظرفیت بالای خود و محصول تولید شده خودرا به رخ شرکت جاه طلب و بلندپرواز تسلاموتورز بکشند و بدین وسیله به مقامات و مدیران این خودروساز ثابت کنند که هنوز برای تبدیل شدن به اولین و بزرگترین شرکت تولیدکننده خودروهای برقی در جهان راه زیادی دارد.

این گروه از متخصصان و مهندسان اعلام نموده اند که یک نمونه از شارژر فوق سریع جدید با ظرفیت ۴۵۰ کیلووات مخصوص خودروهای برقی تولید و معرفی کرده اند که ظرفیت و قدرت آن سه برابر شارژرهای فوق سریعی است که توسط تسلاموتورز برای خودروهای الکتریکی توسعه و عرضه شده است.

بر اساس گزارش وب سایت the verge، این گروه تحقیقاتی همین طور مدعی شده اند که شارژر قدرتمند و فوق سریعی که تولید کرده اند قادر می باشد خودروهای برقی تسلا را تنها در عرض مدت سه دقیقه شارژ کرده و مسافتی معادل ۱۰۰ کیلومتر یا ۶۲ مایل را بپیماید. این شارژر همین طور یک خودروی الکتریکی بی ام و ۳ را تنها در مدت ۱۵ دقیقه از ۱۰ درصد شارژ به ۸۰ درصد شارژ خواهد رساند.

این شارژر فوق سریع که FastCharge نام دارد، از شارژرهای سوپرشارژ تسلا که نهایت ظرفیت آن ۱۴۵ کیلووات است، سرعت و قدرت بیشتری دارد و طبق پیش بینی های صورت گرفته، مقرر است ظرفیت این شارژر جدید در صورت تولید انبوه در سال آینده میلادی به ۲۵۰ کیلووات برسد.
You may also like