به گزارش سئو بوی، سازمان دهنده ˮکنفرانس اینترنت جهانی چینˮ در کنفرانسی خبری اعلام کرد، این رویداد یک رویداد سالانه هماهنگ شده توسط پکن با هدف ترویج مدل و چشم انداز چین از اداره و مدیریت اینترنت است که ۹ تا ۱۱ نوامبر (۱۸ تا ۲۰ آبان) سالجاری میلادی با حضور شرکت کنندگانی از بیشتر از ۱۲۰ کشور برگزار می شود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست، هیات هایی از غول های تکنولوژی چینی همچون شرکت هوآوی، گروه علی بابا و شرکت بایدو در این رویداد که در شهر ووژن واقع در استان ژجیانگ برگزار می شود، شرکت خواهند داشت در حالیکه مدیرانی از شرکت امنیت سایبری روسی “کسپرسکی” و غول فن آوری اطلاعات هندی “اینفوسیس” هم در کنار برندگان نوبل و تورین در این رویداد شرکت خواهند کرد.
تأثیر این رویداد در خلال دو سال قبل به خاطر محدودیت های سفت و سخت چین برای مبارزه با کرونا و کاهش مشارکت شرکت کنندگان بین المللی رفته رفته محو شده است. در همین حال، برخی اقدامات ضد بخش “بیگ تک” این کشور برای محدود کردن مقرارت و مهار گسترش غیرمنطقی سرمایه، سایه ای بر کارآفرینان برتر فن آوری چین افکنده است.
با این وجود، این رویداد همچنان بعنوان یکی از موقعیت هایی که در آن کمپانی ها می توانند حسن نیت خویش را نسبت به پکن نشان دهند، تلقی می شود. ایلان ماسک، بنیان گذار و مدیرعامل تسلا و کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام سال قبل با ارسال پیام های ویدئویی در این رویداد شرکت کردند.
مبحث کنفرانس سال جاری “یک آینده دیجیتالی برای فضای سایبری با یک آینده مشترک” است. این عنوان منعکس کننده دیدگاه شی جینپینگ، رئیس جمهور چین برای “چین، جامعه انسانی با یک آینده مشترک” است باآنکه پروژه “دیوار آتش بزرگ چین” اغلب خدمات اینترنتی غربی از گوگل گرفته تا فیسبوک را از دسترس چینی ها خارج کرده است.
منبع:

You may also like