به گزارش سئو بوی، خیلی از کاربران امکان دارد از سیستم هایی اشتراکی با اعضای خانواده یا همکارانشان، استفاده کنند؛ در این شرایط راهکارهایی برای حفظ حریم خصوصی وجود دارد؛ به صورت مثال در داخل مرورگرها که برای وب گردی استفاده می شود، استفاده از پسورد کمک می نماید تا افراد دیگر نتوانند به تاریخچه وب گردی فرد دسترسی پیدا کنند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، معمولا این توانایی پسورد به صورت پیش فرض روی مرورگرها تعریف نشده است و شما می توانید از افزونه Browser Lock در مرورگرهای Chrome، Edge و Opera استفاده کنید.

بر این اساس برای نصب این افزونه میتوان با رفتن به مارکت مرورگر مثلا Google Chrome، اسم افزونه را جست وجو و بعد از یافتن افزونه، روی گزینه Add to Chrome کلیک و آنرا نصب کرد. بعد از نصب در مرحله نخست از شما می خواهد که پسورد تعریف کنید. پس از تعریف پسورد یا پسورد مرورگر به صفحه تنظیمات هدایت می شوید یا این که می توانید در بالا سمت راست مرورگر، روی آیکون افزونه کلیک کنید و گزینه Change Settings را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات افزونه شوید.در این باره علی اصغر زارعی- کارشناس مدیریت سیستم های اطلاعاتی- می گوید بهتر است کاربران حتما آیکون گزینه Deep Security را برای امنیت بیشتر فعال کنند؛ در این صورت اگر رمز عبور اشتباه وارد کنند، تا سه دقیقه به صورت خودکار از ورود شما جلوگیری می کند و همینطور با فعال کردن قابلیت Password Recovery به شما این امکان رامی دهد که اگر پسوردتان را فراموش کردید بتوانید آنرا بازیابی کنید.

قابلیت بعدی Clear History است که با فعال کردن این توانایی، پس از وارد کردن سه بار پسورد اشتباه، به صورت خودکار تاریخچه وب گردی شما پاک می شود.بر این اساس، پس از اعمال تنظیمات، برای قفل کردن مرورگر، روی آیکون افزونه راست کلیک کرده و گزینه Lock Browser را انتخاب کنید؛ همینطور برای باز کردن مرورگر هم کافی هست رمز عبورتان را وارد کنید. نکته ای که وجود دارد اینست درصورتی که یکسری تب بازشده روی مرورگرتان داشته باشید و آنرا قفل کنید، پس از باز کردن باردیگر قفل مرورگر، ملاحظه می کنید که تمام تب ها همچنان باز هستند.

منبع:

You may also like