به گزارش سئو بوی، اپلیکیشن شبکه اجتماعی ˮتروتˮ (Truth) دونالد ترامپ به علت عدم نظارت کافی بر محتوا، هنوز برای توزیع در فروشگاه پلی استور گوگل تایید نشده است.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، این تاخیر به منزله پسرفتی برای این اپلیکیشن است که ۲۱ فوریه در فروشگاه اپل استور ارائه شد. گوشیهای اندرویدی حدود ۴۰ درصد از بازار تلفن هوشمند آمریکا را در اختیار دارند. اغلب کاربران تلفن هوشمند بدون فروشگاه های گوگل و اپل، راه ساده ای برای دانلود اپلیکیشن “تروت سوشال” ندارند.

گوگل در اطلاعیه ای اعلام نمود در ۱۹ اوت، ما به اپلیکیشن “تروت سوشال” در رابطه با موارد مختلف نقض سیاستهای استاندارد در ارسال اپلیکیشن تذکر دادیم و تکرار کردیم که داشتن سیستمهای موثر برای نظارت بر محتوای ساخته شده توسط کاربران، یکی از شروط استفاده از سرویس ما برای هر اپلیکیشنی است که در گوگل پلی عرضه می شود.

گوگل اعلام نمود نگرانیهای خویش را به “تروت سوشال” نسبت به موارد نقض سیاستهای پلی استور که انتشار محتوایی نظیر تهدیدهای جانی و تحریک به خشونت را ممنوع می کند، ابراز کرده است.

شرکت “ترامپ مدیا اند تکنولوژی” که شرکت مادر “تروت سوشال” است، در اینباره حاضر نشد اظهارنظر کند اما در بیانیه مطبوعاتی اعلام نمود با گوگل همکاری می کند تا مطمئن شود اپلیکیشن اندرویدی “تروت سوشال” با سیاستهای گوگل منطبق است بدون اینکه قول خود برای اینکه بهشتی برای آزاد بیان خواهد بود را محدود کند. به علاوه، برخی از اپلیکیشن های رقیب ما اجازه دارد در فروشگاه گوگل پلی باشند؛ هر چند که به شکل فراگیر سیاستهای گوگل در رابطه با محتوای ممنوع را نقض می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، “تروت سوشال” حضور ترامپ در شبکه اجتماعی را بعد از گذشت بیشتر از یک سال از ممنوعیت فعالیت وی در توییتر، فیسبوک و یوتیوب احیا کرد. وی بعد از واقعه ششم ژانویه سال ۲۰۲۱، به علت ارسال پیامهایی که طرفدارانش را به اقدامات خشونت آمیز تهدید کرد، از حضور در این پلت فرم ها محروم شد.
You may also like