به گزارش سئو بوی، یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اشاره کرد: مقوله قانونمند کردن فضای مجازی یک مقوله درست و دقیقی است که تفاوت معناداری با بستن و محدود کردن داشته و امید است مسئولان تصمیم گیر در این عرصه نگرانی مردم را درک کنند.
جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش قیمت اینترنت و کیفیت پایین آن در سطح کشور، بیان کرد: زمانی که قیمت اینترنت به ویژه اینترنت همراه گران گردید وزیر ارتباطات اعلام نمود که این افزایش قیمت به این منظور اتفاق افتاده تا اپراتورها درآمدی برای ارتقای کیفیت اینترنت داشته باشند. بنده در همان موقع اعلام کردم که اقدامی درحال رخ دادن است که آینده آن معلوم نیست. امروز شاهد می باشیم که نه فقط کیفیت اینترنت افزایشی نداشته بلکه کاهش نیز پیدا کرده است.

از وعده شش ماهه وزیر ارتباطات یک سال گذشت
ایشان سپس اظهار نمود: مردم امروز پول بیشتری برای اینترنت پرداخت کرده اما خدمات باکیفیت پایین تری دریافت می کنند. بنده به یاد دارم در زمان افزایش قیمت اینترنت وزیر یک بازه زمانی شش ماهه را مشخص کردند که امروز از آن ۶ ماه، ۶ ماه دیگر نیز گذشته است. یعنی قریب به یک سال است که وعده وزیر به جایی نرسیده است. متاسفانه این وضعیت موجب نارضایتی مردم شده است. گاه و بی گاه هم به سبب فرسوده بودن شبکه و یکسری اقدامات ان شاءالله غیر عمد شاهد می باشیم که کاهش سرعت اینترنت در بعضی از پلت فرم ها و رسانه های اجتماعی محسوس تر است.

کاهش سرعت اینترنت به کسب وکارها لطمه وارد کرده است
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بسیاری از افرادی که در این رسانه های اجتماعی فعال می باشند از این محل کسب درآمد می کنند. این کاهش سرعت اینترنت به کسب وکار آنها لطمه وارد میکند. مقوله قانونمند کردن فضای مجازی یک مقوله درست و دقیقی است که تفاوت معناداری با بستن و محدود کردن دارد. قانونمند کردن یک چیز است و بستن و محدود کردن چیز دیگری است. امیدوار هستم تصمیم گیران در این حوزه به این مساله دقت نظر داشته باشند. چون واقعا مردم نگران هستند. امیدواریم مسئولان تصمیم گیر در این عرصه این نگرانی را درک کنند.

باید با نگاه عدالت محور پهنای باند افزایش یابد
ایشان سپس با اشاره به ضرورت افزایش پهنای باند اشاره کرد: بصورت ویژه در پلت فرم اینستاگرام ما کاهش پهنا نداشته ایم اما شاهد افزایش تعداد کاربران هستیم که اختلالاتی را به وجود می آورد. بنده معتقدم باید با نگاه عدالت محور و نیاز کاربران پهنای باند تخصیص یابد. باید یک دقت نظر در این عرصه صورت گیرد تا شاهد گام برداشتن در راه افزایش پهنای باند و تحقق عدالت باشیم.
منبع:

You may also like