سئو بوی: میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه جولای سال جاری میلادی، ۲۷.۷۴ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱۰ مگابیت بر ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۰ از میان ۱۳۹ کشور رسانده است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و البته این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی تبدیل گشته است. وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند و مشاهده آمار این وب سایت می تواند نشان دهد که اینترنت در یک ماه گذشته در ایران به چه صورت بوده است.
طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه جولای سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۰.۷۸ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۵ مگابیت بر ثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۷.۲۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۸.۵۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.


این در حالیست که در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۱.۰۱ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۸.۶۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۶.۲۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۸.۵۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه جولای ۲۰۲۲، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۲۰.۳۵ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۱۷.۴۳ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۰۹.۶۵مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۰۶.۹۱ مگابیت برثانیه) و کویت (۱۰۶.۶۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به شیلی (۲۱۲.۹۸ مگابیت برثانیه)، سنگاپور (۲۱۱.۳۶ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۸۹.۱۴ مگابیت برثانیه)، چین (۱۷۶.۹۳ مگابیت برثانیه) و هنگ کنگ (۱۷۶.۵۹ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
میانه سرعت اینترنت در ایران
هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۷۴ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۰۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۰ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.


این در حالیست که در ماه ژوئن امسال، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۱۷ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۶۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۷۲ از میان ۱۳۹ کشور رسانده بود.
طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از لائوس و برزیل سریع تر و از مونتنگرو و ترکیه کندتر است.
در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۲۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۶۱ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۵ از میان ۱۸۲ کشور می رساند.
این درحالی است که در ژوئن ۲۰۲۲، در زمینه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۲۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۶۱ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود و ایران در رتبه ۱۴۵ از میان ۱۸۲ کشور قرار داشت.
همین طور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از ونزوئلا و الجزیره سریع تر و از نیجریه و پاپوا گینه نو کندتر است.


البته تا قبل از این، میانگین سرعت در این وب سایت مورد استفاده قرار می گرفت، اما از این پس رتبه بندی ها برمبنای میانه سرعت است تا سرعت هایی را که کاربر احیانا تجربه می کند، به بهترین شکل منعکس کند. البته وب سایت اسپیدتست اعلام نموده تا فوریه ۲۰۲۳، همچنان سرعت اینترنت کشورها برمبنای میانگین را هم نشان میدهد. طبق این آمار، میانگین سرعت اینترنت ایران در ماه جولای ۲۰۲۲، در تصویر زیر آمده است.این در حالیست که عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- امروز، با اعلان اینکه سرعت اینترنت بالا رفته است، ضمن اظهار بی اطلاعی از میزان دقیق این افزایش، آن را بطور متوسط حدود ۲۷ مگابیت برثانیه اعلام نمود.
منبع:

You may also like