سئو بوی: سرپرست معاونت راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از انتشار فراخوان نظرخواهی تخصصی از ذینفعان در مورد مقررات عمده فروشی فیبرنوری آگاهی داد.

به گزارش سئو بوی به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، مهدی روحانی نژاد با اشاره به ماموریت رگولاتوری برای برنامه ریزی و راهبری گسترش زیرساخت های ارتباطی دسترسی پر سرعت مبتنی بر فیبرنوری (FTTx) اظهار داشت: رگولاتوری برای تحقق پوشش هشتاد درصدی دسترسی پهن باند ثابت خانوارها با حداقل سرعت دسترسی سی مگابیت بر ثانیه تا آخر سال ۱۴۰۳، برای تصویب “اصول حاکم بر پشتیبانی از توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری” و تدوین اصول حاکم بر پروانه های یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی” در جلسات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اقدام نموده است.
وی اضافه کرد: باتوجه به هزینه اجرائی بسیار بالا، نوپا بودن بازار این خدمت، لزوم شکل گیری و ایجاد رقابت در این طرح و ادامه توسعه پایدار، امکان استفاده اشتراکی از خدمات به وجود آمده بر بستر فیبرنوری ضرورت دارد. به همین دلیل معاونت راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری پیش نویس “مقررات و الزامات عمده فروشی شبکه و خدمات بر بستر فیبرنوری” را تدوین کرده است.
سرپرست معاونت راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری از صاحبنظران و شرکتهای ذینفع در این عرصه دعوت کرد با مطالعه این پیش نویس و مشارکت در پاسخ به سوالات طرح شده، نظرات و پیشنهادهای تخصصی خودرا تا تاریخ ششم شهریورماه جاری بوسیله پست الکترونیکی marketdevelopment@cra.ir و یا مراجعه به تالار گفتگوی رگولاتوری به آدرس forum.cra.ir درباره ی این مساله اعلام کنند.


منبع:

You may also like