سئو بوی: اپل در اقدامی کم سابقه، چهار روز تخفیف در فروش مدلهای گرانقیمت آیفون و لوازم جانبی آنها قبل از عرضه نسل جدید این گوشی اعلام نمود.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اپل بطور معمول علاقه ای به تغییر قیمت ندارد اما در وب سایت خود اعلام نموده است از ۲۹ ژوییه تا اول اوت، قیمت مدل آیفون ۱۳ پرو، ۶۰۰ یوان (۸۹ دلار) تخفیف خواهد خورد. خریداران برای بهره مندی از این تخفیف، باید از یکی از درگاه های پرداخت منتخب مانند علی پی (Alipay) گروه علی بابا، استفاده کنند. برخی از مدل های ایرپاد و اپل واچ هم شامل طرح تخفیف فروش هستند.

این تخفیف همزمان با افت فروش بازار تلفن هوشمند در پی قرنطینه های کووید اعمال شده در شانگهای و پکن اعلام شده است. این قرنطینه ها به فروش برندهای چینی شامل شیائومی، ویوو و اوپو ضربه زده است اما اپل روند مشابه را دنبال نکرده و رشد فروش بازار چین در ژوئن را ثبت کرده است. با این وجود، تخفیف های اخیر نشان میدهد حتی اپل هم در نیمه دوم سال با مازاد موجودی روبرو شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق آمار شرکت تحقیقاتی Canalys، ضعیف شدن تقاضای مصرف کننده، تورم و مشکلات زنجیره تامین، کاهش ۹ درصدی فروش جهانی تلفن هوشمند در سه ماهه دوم سال میلادی جاری را به همراه داشته است. شرکتهای چینی با ثبت کاهش دو رقمی فروش، بیشترین لطمه را از رکود بازار دیده اند.


منبع:

You may also like