به گزارش سئو بوی کارشناسان یکی از دانشگاه های اروپا، یک صدمه پذیری در فضای ذخیره سازی ابری مگا را گزارش کردند که به مهاجم اجازه می دهد اطلاعات کاربر را رمزگشایی کند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، فضای ابری MEGA یک سرویس ذخیره سازی ابری و میزبانی فایل است که توسط MEGA Limited، یک شرکت مستقر در اوکلند، نیوزلند و بوسیله برنامه های مبتنی بر وب ارائه می شود. برنامه های موبایل مگا برای اندروید و آی اواس هم موجود است. این شرکت به سبب ارائه بزرگترین فضای ذخیره سازی ابری با امکانات کامل و تخصیص فضای ذخیره سازی ۲۰ گیگابایتی رایگان، در جهان شناخته شده است.
کارشناسان یکی از دانشگاه های برجسته اروپا، ETH Zurich سوئیس، یک لطمه پذیری مهم در فضای ذخیره سازی ابری مگا را گزارش کردند که به مهاجم اجازه می دهد اطلاعات کاربر را رمزگشایی کند.
پژوهشگران براین باورند که یک مهاجم، کنترل قلب زیرساخت سرور مگا را به دست می گیرد و به یک حمله موفق مرد میانی (man-in-the-middle) و اتصال TLS کاربر به مگا دست می یابد. زمانی که یک حساب کاربری مورد هدف، موفق به ورود به سیستم شد، فولدرهای مشترک ورودی، فایل های MEGAdrop و چت ها می توانند رمزگشایی شوند. فایل های موجود در درایو ابری ممکنست در ضمن ورودهای بعدی رمزگشایی شوند. علاوه براین ممکنست فایل هایی در حساب کاربری قرار داده شوند که بنظر می رسد توسط خود کاربر بارگزاری شده است.
مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) اعلام نموده که تیمی از پژوهشگران گروه Applied Cryptography در دپارتمان علوم کامپیوتر، مجموعا پنج لطمه پذیری را در معماری رمزنگاری مگا گزارش دادند. لطمه پذیری های شناسایی شده بدینترتیب است که هر بار که یک کاربر مگا وارد سیستم می شود، به تدریج تعدادی از اطلاعات جمع آوری می شود؛ بعد از حداقل ۵۱۲ ورود، اطلاعات جمع آوری شده به مهاجم این امکان را می دهد تا بخش هایی از حساب کاربری را رمزگشایی کنند و همین طور از ورودهای بیشتر برای رمزگشایی سایر بخش های باقی مانده استفاده کند؛ حریم خصوصی و یکپارچگی همه داده ها و چت های ذخیره شده به نابودی کشیده می شود؛ حساب های کاربری وارد می شوند؛ مکانیزم تبادل کلید چت قدیمی مختل می شود.
پژوهشگران خاطرنشان کردند که حتی اگر سرورهای API ارائه دهنده، توسط فرد دیگری کنترل شود، اطلاعات رمزگذاری شده کاربر نباید هیچ گاه توسط مهاجم قابل خواندن باشد (حتی بعد از ۵۱۲ بار ورود). سرویس ذخیره سازی ابری مگا در تمام پلت فرم ها (ویندوز، اندروید و آی اواس) تحت تاثیر این لطمه پذیری قرار دارند. فضای ابری مگا بروزرسانی های نرم افزاری را جهت رفع لطمه پذیری مذکور منتشر نموده است. به تمامی کاربران سفارش می شود نرم افزار خودرا در تمام دستگاهها ارتقا دهند و سپس حساب کاربری خودرا به فرمتی جدید تبدیل کنند.
منبع:

You may also like