به گزارش سئو بوی اسنپ تنها عامل ساخت اپلیکیشن محبوب اسنپ چت نبوده و یک سازنده سخت افزار هم به حساب می آید که جدید ترین محصولش، پهپاد کوچکی به نام پیکسی (Pixy) است.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اسنپ پیش از این عینک هوشمند اسپکتکل (Spectacles) را معرفی کرده بود که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ ارائه شد و جدید ترین مدل آن که هنوز ارائه نشده، یک عینک حقیقت افزوده است. اما جدید ترین نوآوری سخت افزاری اسنپ، پهپادی به نام پیکسی است: یک پهپاد زردنگ که اساسا یک دوربین پرنده است.

پیکسی یک پهپادی پلاستیکی بزرگ مشابه آنچه از جانب سازندگان پهپاد واقعی مانند دی جی آی مشاهده شده است، نیست بلکه یک دستگاه کوچک و قابل حمل با چهار ملخ کوچک است. این دستگاه اندازه کف دست است و تنها ۱۰۱ گرم وزن دارد. هیچ کنترل یا شکاف کارت حافظه ندارد و یک دایل دوربین دارد که به کابر اجازه می دهد نحوه پرواز پهپاد را تنظیم کند و تصاویر و ویدیوها در بخش حافظه در اپلیکیشن اسنپ چت کاربر ذخیره می شود.

مسیرهای پرواز از پیش تنظیم شده شامل حالت شناور معمولی، گزینه برای گشتن دور کاربر و گزینه برای دنبال کردن کاربر در حالت راه رفتن یا دویدن است. هر گاه کاربر بخواهد ضبط را متوقف نماید، کافیست دست خویش را زیر پهپاد قرار دهد و پهپاد در کف دست وی قرار می گیرد. عمر باتری هم به اندازه پنج تا هشت پرواز است.

بر اساس گزارش وبسایت اندروید پلیس، این دستگاه جای یک پهپاد واقعی را نمی گیرد اما به کاربر امکان می دهد ویدیوها و تصاویر گرفته شده از جهات منحصر بفرد را در حسابهای شبکه اجتماعی خود بارگیری کند.

منبع:

You may also like