به گزارش سئو بوی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، امروز فرمان اجرایی را امضا خواهد نمود که به باعث آن دولت باید خطرات و مزایای استفاده از دلار دیجیتال توسط بانک مرکزی را ارزیابی کند.

به گزارش سئو بوی به نقل از رویترز، این دستور متضمن بررسی سایر مسائل در ارتباط با ارزهای دیجیتال هم است. دستور بایدن، وزارت خزانه داری، وزارت بازرگانی و سایر نهادهای کلیدی را ملزم می کند تا گزارش هایی را درباره آینده این پول و نقشی که ارزهای دیجیتال ایفا می کنند، آماده کنند.
به گفته مقامات آمریکایی، نظارت گسترده بر بازار ارزهای دیجیتال، که ارزش آن در ماه نوامبر به بیشتر از ۳ تریلیون دلار افزایش پیدا کرد، برای اطمینان از امنیت ملی، ثبات مالی و رقابت پذیری ایالات متحده و پیشگیری از تهدید فزاینده ناشی از جرایم سایبری ضروری می باشد.
تحلیلگران فرمان اجرایی مذکور را نشان دهنده اهمیت فزاینده ارزهای دیجیتال و نتایج بالقوه آن برای سیستم های مالی ایالات متحده و جهان می دانند.
بر همین اساس دولت ایالات متحده باید زیرساخت های فناورانه مورد نیاز برای ایجاد ارز دیجیتال بالقوه بانک مرکزی ایالات متحده را ارزیابی کند که نسخه الکترونیکی اسکناس های دلار مورد استفاده عموم به حساب می آید.
تا به حال ۹ کشور ارزهای دیجیتال را توسط بانکهای مرکزی خود راه اندازی کرده اند و ۱۶ کشور دیگر – همچون چین – ابداع چنین دارایی های دیجیتالی را شروع کرده اند، که سبب شده برخی در واشنگتن نگران باشند که دلار امکان دارد بخشی از سلطه خویش را بر چین از دست بدهد. آمریکا امیدوار است با این ابتکار عمل به حفظ محوریت دلار در اقتصاد جهانی کمک نماید.


منبع:

You may also like