به گزارش سئو بوی بی دقتی مضحک یک گروه هکری هندی سبب شد تا کامپیوتر های آنها به تروجان طراحی شده خودشان آلوده شود و تمامی اسرار این گروه افشا شود.

به گزارش سئو بوی به نقل از زد دی نت، گردش کار داخلی این گروه و روش های کاری آنها بعد از فعال شدن تروجان طراحی شده توسط خود آنان به صورت کامل مشخص شد.
بررسی های مؤسسه ملویربایتس نشان داده است این گروه که اسامی مستعاری مانند پچ ورک، منسون، چاینااستراتس و غیره دارند، از سال ۲۰۱۵ فعال بوده اند و تاکنون بارها با هدف سرقت اطلاعات و برخی فعالیتهای مخرب دیگر به سازمان ها و مؤسسات مختلف حمله کرده اند. آنان در سالهای اخیر به برخی مؤسسات تحقیقاتی در حوزه زیست پزشکی و علوم مولکولی هم حمله کرده اند.
در تاریخ هفتم ژانویه اعضای این گروه به اشتباه کامپیوتر های خویش را به تروجان ساخت خودشان به نام راگناتلا آلوده کردند و در نتیجه اسکرین شات های نمایشگرهای کامپیوتری، کلمات عبور تایپ شده با صفحه کلیدها و برخی داده های دیگر آنها در دسترس محققان قرار گرفت.
این تروجان که معمولا از راه ایمیل ارسال می شود، ضمن تهیه اسکرین شات از نمایشگرها، کلمات عبور، فایل های مختلف و غیره را سرقت می کند. محققان امیدوارند این اشتباه منجر به شناسایی هویت هکرهای مورد اشاره شود.


منبع:

You may also like