سئو بوی: مقاومت گوگل در مقابل دورکاری تمام وقت سبب شده است برخی در این شرکت فناوری نسبت به ریسک از دست دادن کارکنان نابغه هشدار دهند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، کارمندان گوگل می گویند این شرکت باید در مقاومت خود در مقابل دورکاری تمام وقت تجدیدنظر کند. این شرکت بازگشت کارمندان به محل کار را به سبب شیوع واریانت جدید اُمیکرون باردیگر به تاخیر انداخته است.

دفاتر گوگل به روی کارمندانی که تمایل دارند در آنجا حاضر شوند، باز است اما این شرکت می خواهد از ۱۰ ژانویه، سه روز در هفته حضور در محل کار را الزامی کند. بعد از تاخیر اخیر در اجرای برنامه بازگشت کارمندان به دفاتر، تعدادی از کارکنان این شرکت می گویند گوگل باید از الزامی کردن روزهای کاری صرفنظر کند.

آمازون، اسپاتیفای و توییتر در بین شرکتهای فناوری بزرگی هستند که به کارمندانشان اجازه داده اند به دورکاری تمام وقت برای مدتی ادامه دهند یا مدیران تیمشان درباره دورکاری آنها تصمیم بگیرند. سایرین مانند اپل و اوبر همچنان انتظار دارند کارمندانشان چند روز در هفته در محل کار حاضر شوند.

گوگل اجازه داده است کارمندانش برای دورکاری تمام وقت درخواست کنند اما این اجازه بصورت موردی بررسی می شود و این شرکت انتظار دارد ۲۰ درصد از ۱۴۰ هزار کارمندش در آینده اجازه پیدا کنند بصورت کامل دورکار شوند.

بیزنس اینسایدر با ۹ نفر از کارمندان گوگل در آمریکا صحبت کرد و برخی از آنها اعلام کردند برخورد این شرکت در قبال دورکاری باید تغییر کند و سیاستهای فعلی ممکنست موجب شوند کارکنان نابغه گوگل جذب شرکتهای رقیب شوند.

عزم گوگل برای برگرداندن کارمندان به دفاتر قابل درک است. فرهنگ کاری گروهی و حضوری و امتیازات چشم گیر کمک کرد این شرکت پیشگام فرهنگ محل کار در سیلیکون ولی شود.

چندین کارمند به بیزنس اینسایدر گفتند منتظر بازگشت به محل کار برای حداقل چند روز در هفته هستند اما سایرین می گویند حدود ۱۸ ماه دورکاری ثابت کرده است که می توانند در وضعیت دورکاری هم راندمان داشته باشند.

گوگل در اوت اعلام نمود ۸۵ درصد از ۱۰ هزار درخواست برای دورکاری کامل یا تغییر مکان را که تا دوم ژوییه دریافت کرده بود، تایید کرده است. اما این کارمندان ممکنست با کاهش حقوق حداقل ۲۵ درصدی باتوجه به مکان جدیدی که به آنجا منتقل شده اند، روبرو شوند.

سخنگوی گوگل اظهار نمود: این شرکت چهار هفته دورکاری در سال اضافه کرده و برنامه های مراقبتی برای کارمندان در دوران پاندمی در نظر گرفت که شامل دادن ۱۴ هفته مرخصی باحقوق برای مراقبت از عزیزانشان بوده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، برخی از کارمندان گوگل هم احساس می کنند سیاست دورکاری به شکل برابر بین کارمندان دارای رتبه پایین تر و مدیران ارشد اجرا نمی گردد. رابرت انسلین، رئیس فروش گوگل کلود بصورت دورکاری کامل در فلوریدا کار می کند. نایب رئیس ارشد زیرساخت فنی گوگل به نیوزیلند نقل مکان کرده و بصورت دورکاری فعالیت می کند در صورتیکه بیشتر کارمندان مقرر است به محل کار برگردنند.

منبع:

You may also like