سئو بوی: هکرها درحال حمله به گوگل کروم نسخه دسکتاپ هستند و برای حل مشکل، لازم است تازه ترین نسخه کروم را نصب و برنامه را باردیگر راه اندازی کنید.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، به نقل از پی سی ورلد، گوگل آغاز به انتشار نسخه ۹۶.۰.۴۶۶۴.۱۱۰ مرورگر دسکتاپ کروم برای رفع یک لطمه پذیری امنیتی کرده است که بطور فعال توسط هکرها مورد سوءاستفاده قرار می گیرد. حل این مشکل آسان است؛ اطمینان حاصل کنید مرورگر شما به روز است، سپس آنرا مجدداً راه اندازی کنید تا نسخه به روز و اصلاح شده راه اندازی شود. پست وبلاگ گوگل توضیح می دهد که نسخه جدید این مرورگر فقط برای رفع لطمه پذیری های امنیتی موجود انتشار یافته است که یکی از آنها CVE-2021-4102 نام دارد.
بروزرسانی کروم بطور خودکار انجام می شود، بدین سبب ممکنست کروم از قبل وصله شده و به روز باشد. برای اطمینان، روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای مرورگر کلیک کنید، سپس به Help > About Chrome بروید. اگر مرورگر شما به روز نباشد، این عمل از کروم می خواهد نسخه به روز شده را ببیند و دانلود کند. بعد از دانلود کروم نسخه ۹۶.۰.۴۶۶۴.۱۱۰ (یا اگر نسخه جدیدتری در دسترس باشد)، پیامی خواهید دید که کروم به روز است. دانلود نسخه جدید احتمالاً نیازمند راه اندازی مجدد مرورگر است.
خیلی از مرورگرهای دیگری که از زیربنای منبع باز کروم استفاده می نمایند، مانند مایکروسافت اج و ویوالدی، هنوز پچ های خودرا منتشر نکرده اند. معین نیست چه تعداد از کاربران در معرض خطر این سوءاستفاده یا هر سوءاستفاده دیگری هستند. با این وجود، به سبب سهولت نصب و دانلود مرورگرهای رایگان، دانلود کروم و وارد کردن اطلاعات مرورگر خود از مرورگر دیگری نسبتاً ساده است.
منبع:

You may also like