به گزارش سئو بوی رئیس بانک مرکزی آمریکا اعلام نمود که آمریکا برنامه ای برای ممنوعیت ارزهای دیجیتالی ندارد.
به گزارش سئو بوی به نقل از وال استریت ژورنال، در صورتیکه چین بصورت کامل هر فعالیت در رابطه با رمزارزها را در کشور خود ممنوع اعلام نموده است اما به نظر نمی رسد که آمریکا چنین قصدی داشته باشد. جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا با وجود تاکید بر ضروری بودن قانونگذاری در زمینه رمزارزها گفته است که کشورش قصدی برای ممنوعیت دارایی های دیجیتالی ندارد. قبل از وی نیز گری گنسلر- رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواهان قابل نظارت بودن صرافی های رمزارزها شده و احتمال بستن آنها را رد کرده بود.
پاول در پاسخ به پرسش یک خبرنگار گفته است که انجام کاری شبیه ممنوعیت های اعمالی در چین، چیزی نیست که مد نظر وی باشد. وی در عین حال با اشاره به این که استیبل کوین ها (ارزهای دیجیتالی دارای ارزش ثابت) می توانند ابزاری مناسب در صورت قانونمند شدن باشد، از ضرورت قانون گذاری در این عرصه سخن گفت.
برخلاف بانک مرکزی چین و خیلی از بانکهای مرکزی دیگر، بانک مرکزی آمریکا تا حالا خبری درباب پروژه دلار دیجیتالی را تایید نکرده است و جروم پاول چند ماه قبل گفته بود بانک مرکزی آمریکا عجله ای جهت راه اندازی ارز دیجیتالی ندارد هر چند که به دقت درحال مطالعه و ارزیابی میدانی شرایط است.
جروم پاول با تاکید بر ضرورت استفاده از تکنولوژی های جدید در عرصه مالی اظهار داشته بود: نباید آن قدر شتاب زده عمل نماییم که به بهای از میان رفتن ثبات مالی مان منجر شود. نیازی هم نداریم که عجله نماییم.
علاوه بر مقامات بانک مرکزی آمریکا، شماری از سناتورها و نمایندگان کنگره نیز دیدگاهی مثبتی به رمزارزها داشته اند و تعدادی از آنها علنا از رمزارزها حمایت کرده اند. برخی نمایندگان مجلس خصوصاً در حزب دموکرات به دنبال آن هستند که معاملات رمزارزها را قانونی و مشمول مالیات کنند.
منبع:

You may also like