چرایی حذف نرم افزار «طاقچه» از گوگل پلی پرسشی است که از حدود یک ماه قبل برای این پلتفرم، با وجود پیگیری های انجام شده بی پاسخ مانده است.
امروز در حالی خبر حذف «طاقچه» (پلتفرم دانلود و خرید کتاب) به همراه چند پلت فرم دیگر مثل آپارات، فیلیمو و بلد از فروشگاه نرم افزاری گوگل به سبب تحریم ها مقابل ایران دست به دست شد که گفته می شود این پلت فرم بیش از یک ماه قبل از این فروشگاه حذف گردیده است.
سیاوش گودرزی، مدیر روابط عمومی طاقچه دراین باره به ایسنا می گوید: مدتی است که ما را حذف کرده اند، دلیلش را هم به ما اعلام نکرده اند. ما خیلی هم از گوگل پیگیری کردیم، ایمیل زدیم و مکاتبه کردیم اما پاسخی ندادند. حتی برمبنای قواعد خودشان مهلت زمانی برای پاسخگویی تعیین کرده اند اما به همان مهلت خودشان هم پای بند نبودند. ما حتی با بخش های دیگرشان هم مکاتبه کردیم که طبق قواعد باید به ما پاسخ دهید اما متاسفانه پاسخ درستی به ما ندادند. البته پیگیر هستیم؛ هر چند نه دلیلی دراین باره به ما گفته اند و نه طبق زمان بندی شان پاسخ داده اند.
او می افزاید: حتی گوگل باید طبق قوانین خود پیش از کاری که با ما کرده است، اخطار یا تذکری می داد، اما یک باره چند وقت پیش بدون هیچ هشدار قبلی «طاقچه» از گوگل پلی حذف شد.
گودرزی درباب اطلاع رسانی به مخاطبان نیز بیان می کند: در شبکه های اجتماعی با مخاطبان در ارتباط هستیم و اگر کاربری با مشکلی در این خصوص روبه رو شده بود، راه های جایگزین مان را اعلام می کردیم که حالا «طاقچه» را از کجا دانلود کنند و توضیح می دادیم که با دلیلهای نامعلومی حذف شده ایم و پیگیر هستیم. امیدوار هستم که پیگیری ها نتیجه دهد و به زودی به گوگل پلی برگردیم.You may also like