به گزارش سئو بوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: اعتقادم این است که اگر نخواهیم بگوییم مخابرات ایران ستون فقرات شبکه ملی اطلاعات است، حداقل این شرکت یکی از ستون های اصلی این حرکت و ارکان توسعه شبکه ملی اطلاعات و این طرح کلان است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در دیدار با مدیرعامل و تعدادی از مدیران شرکت مخابرات ایران ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که این جلسه نقطه شروعی برای همدلی و همراهی بیشتر و در نهایت حل مشکلات باشد، اظهار داشت: اعتقادم این است که اگر نخواهیم بگوییم مخابرات ایران ستون فقرات شبکه ملی اطلاعات است، حداقل این شرکت یکی از ستون های اصلی این حرکت و ارکان توسعه شبکه ملی اطلاعات و این طرح کلان است.
زارع پور افزود: شبکه ملی اطلاعات هم اکنون یک پروژه ملی است. کشورهای پیشرفته و کسانی که برای حقوق مردم شان ارزش قائل اند دنبال اجرای چنین شبکه ای هستند. ما هم بعنوان متخصصان این حوزه باید حافظ منافع مردم باشیم تا این طرح راهبردی را در کشور محقق نماییم، طرحی که مخابرات در آن نقش کلیدی و حیاتی دارد بدین سبب تعامل و همدلی میان شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فوق العاده مهمست.
ایشان سپس با اشاره به عدم توسعه متوازن شبکه ارتباطات ثابت و سیار اظهار داشت: در هیچ کجای دنیا به این شکل نیست که تمرکز را روی ارتباطات سیار بگذارند درحالی که ارتباطات ثابت به میزانی که باید توسعه پیدا نکند.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: اگر تصمیمات راهبری و کلیدی بموقع گرفته نشود و در ارتباطات سیار توسعه نداشته باشیم حتی در تماسهای تلفنی هم مشکل پیدا می نماییم و عملاً آن اتفاقی که در زمینه برق و خاموشی ها افتاد در ارتباطات هم خواهد افتاد. بدین سبب نیازمند تصمیمات فوری، مدبرانه، دلسوزانه و همدلانه از ناحیه همه بازیگران بخش هستیم.
زارع پور بابیان این که اعتقاد دارم که همه ما یک خانواده هستیم اظهار داشت: همه به دنبال حل مشکلات کشور هستیم و می توانیم با همدلی و همراهی فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم که بتواند پیشران سایر بخش های کشور باشد.
ایشان سپس با طرح پیشنهاد تشکیل کارگروهی جهت بررسی و حل مشکلات و چالش های پیش روی شرکت مخابرات ایران، اظهار داشت: در این کارگروه باید تلاش شود با همدلی و همراهی، برخی اختلافات ازجمله در زمینه املاک را به سرعت و در کوتاه مدت حل کرد.
وزیر ارتباطات سپس با تاکید بر رسیدگی به مشکلات بازنشستگان مخابرات اظهار داشت: باید به قول هایی که داده شده عمل کرد. مقام معظم رهبری در سخنان اخیرشان فرمودند «یا به مردم قول ندهید یا اگر قول دادید روزشمار بگذارید که کی عملی می کنید». اگر جایی برای پرداخت دیون بازنشستگان قولی داده اید و این قول در زمانش محقق نشده است این مساله را صادقانه با آنها در بین بگذارید. بالاخره قولی داده شده و باید به آن پایبند بود.
زارع پور در ادامه همین طور از هیئت مدیره شرکت مخابرات خواست تا مشکلات تبدیل وضعیت ایثارگران را هم حل کنند. بار دیگر تاکید می کنم که امیدوار هستم با همدلی و همراهی میان خانواده ارتباطات و فناوری اطلاعات بتوانیم جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در بهره گیری از این حوزه ارتقا دهیم.
همین طور در این دیدار صمیمی که با حضوراعضای هیات مدیره، مدیرعامل و معاونان شرکت مخابرات ایران انجام شد گزارشی از وضعیت مخابرات ارائه شد و مدیران ارشد مخابرات درباب مشکلات وچالشهای موجود در زمینه ارتباطات بحث بررسی کردند.
منبع:

You may also like