پیامهای واتساپ رمزنگاری شده اند و الان این سرویس پیامرسان درحال آزمایش امکان پشتیبان گیری یا بک آپ گیری آنلاین رمزنگاری شده برای پیامهای کاربران است.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، وب سایت WABetaInfo کشف کرده که تازه ترین نسخه آزمایشی بتای واتساپ برای اندروید (۲.۲۱.۱۵.۵) شامل آزمایشی برای پشتیبان گیری ابری رمزنگاری شده ایمن است. اگر کاربران چنین گزینه ای را انتخاب کنند، دیگر نگرانی درباره هکرها یا جاسوسانی که به آسانی مکالماتشان را می خوانند، نخواهند داشت.

با این حال برای ذخیره اطلاعات در نسخه پشتیبان، کاربران باید رمزعبور جداگانه ای ایجاد کنند و اگر گوشی خودرا گم کرده و همزمان رمزعبورشان را فراموش کنند، امکان دسترسی به این نسخه پشتیبان را نخواهند داشت. کاربران می توانند یک کلید رمزنگاری ۶۴ رقمی ایجاد کنند اما اگر این کلید را از دست دهند، به دردسر می افتند.

هنوز مشخص نیست واتساپ بک آپ ابری ایمن را در نسخه جدید نهایی خود عرضه نماید. بدین سبب شاید بهتر باشد کاربران در آینده نزدیک منتظر این توانایی نباشند. همین طور مشخص نیست همه کسانی که از این نسخه بتا استفاده می نمایند، قادر به بهره گیری از این توانایی بک آپ خواهند بود یا خیر.

بر اساس گزارش انگجت، واتساپ تازه آزمایش قابلیت سینک کردن همزمان یک حساب کاربری در چند دستگاه را که نیازی به اتصال تلفن ندارد، آغاز نموده است. قابلیت بک آپ رمزنگاری شده به نظر نمی رسد در همه دستگاهها موجود باشد اما ممکنست کمک نماید افراد بیشتری بخواهند در همه دستگاههایشان از واتساپ استفاده کنند.
You may also like