سئو بوی: تحت قانون اصلاحات ضد انحصارطلبی آمریکا، از پیش نصب شدن اپلیکیشن های اپل در دستگاههای این شرکت ممنوع خواهد شد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، دیوید سیسیلین، نماینده دموکراتی که در کوشش برای تصویب قوانین جدید برای شرکتهای فناوری آمریکایی است، اعلام نمود پیشنهاد ممنوعیت برتری دادن محصولات شرکتهای فناوری نسبت به محصولات رقیبان به مفهوم آن خواهد بود که اپل نمی تواند دستگاههایش را با اپلیکیشن های از پیش نصب شده خود در سیستم عامل iOS عرضه نماید. دانلود پنج اپلیکیشن دیگر به اندازه اپلیکیشن اپل راحت خواهد بود بدین سبب آنها از نفوذ بازارشان به نفع محصولات و خدماتشان استفاده نمی کنند.

این پیشنهاد قسمتی از بسته لوایح مورد حمایت اعضای هر دو حزب حاکم در آمریکاست که محدودیتهای جدیدی برای نحوه فعالیت شرکتهای فناوری وضع خواهد کرد، خرید شرکتهای دیگر را برای آنها محدود کرده و آنها را وادار می کند از برخی از کسب وکارها بیرون بروند. جرولد نادلر، نماینده نیویورک و رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت این کمیته هفته آتی پنج لایحه را بررسی خواهدنمود.

سیسیلین اظهار داشت: ممنوعیت ارجحیت دادن خود شامل سرویس اشتراکی پرایم آمازون نیز خواهد شد برای اینکه این سرویس به زیان برخی از فروشندگانی است که به این پلت فرم اینترنتی متکی هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این نماینده مجلس آمریکا درباره اینکه آیا مایکروسافت هم شامل محدودیتهای مذکور خواهد شد، اظهار داشت: تشخیص این مساله با وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت فدرال خواهد بود. این قانون چندین معیار تعیین خواهدنمود که شامل دستکم ۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در آمریکا و سرمایه بازار ۶۰۰ میلیارد دلار خواهد بود.

منبع:

You may also like