سئو بوی: همزمان با بازگشایی مدارس از نیمه شهریور سال قبل و استمرار جریان آموزش در قالب شبکه شاد، استفاده از شبکه شاد برای همه کاربران به دستور رییس جمهور و مصوبه دولت، رایگان اعلام گردید.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، سال تحصیلی جاری که حدودا بصورت کامل در بستر فضای مجازی و عمدتاً بوسیله برگزاری کلاس ها در شبکه شاد سپری شد و امتحانات دانش آموزان دبیرستانی نیز هفته آتی تمام می شود و پرونده سال تحصیلی کرونائی بسته می شود. با این وجود استفاده از شبکه شاد برای برگزاری برخی کلاس های فوق برنامه، کلاس های آمادگی و همین طور کارهای پرورشی و فرهنگی در طول تابستان نیز ادامه دارد.
طی روزهای اخیر اظهاراتی از طرف مسئولین ذیربط در وزارت ارتباطات در خصوص عدم رایگان بودن استفاده از شبکه شاد در تابستان مطرح شده که با اظهارات مسئولین وزارت آموزش و پرورش در خصوص رایگان بودن اینترنت شبکه شاد در سال ۱۴۰۰ در تناقض است.
۲۹ اردیبهشت ماه مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این که آیا برای کارهای تابستانه و برگزاری کلاس های آنلاین تابستانی، اینترنت رایگان برای کاربران شاد برقرار است؟ به ایسنا اظهار داشت: طبق مصوبات مربوطه، اینترنت مصرفی در شبکه شاد در طول سال ۱۴۰۰ رایگان است و مشکلی برای تامین اینترنت وجود ندارد.
روز گذشته نیز مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) با اعلان اینکه استفاده از«شاد» تا آخر سال ۱۴۰۰ رایگان است اظهار داشت: «شبکه شاد» بعنوان پلت فرم رسمی آموزش مجازی وزارت آموزش و پرورش که فعالیت خودرا از سال قبل آغاز نموده است همچنان به فعالیت خود در تابستان سال جاری ادامه می دهد. دسترسی به شبکه شاد در سال قبل برمبنای دستور رییس جمهور رایگان بود و هم اکنون نیز بر طبق «مصوبه مجلس شورای اسلامی» تا آخر سال ۱۴۰۰ این دسترسی رایگان اعلام شده است. بدین سبب در صورتیکه خدمت خاصی بصورت غیررایگان به دانش آموزان عرضه گردد، این مساله را شفاف سازی و اطلاع رسانی خواهیم کرد.
با این حال معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نموده است که از شروع تیرماه استفاده از سامانه شاد رایگان نیست و همانند تعرفه پیامرسان های داخلی، بصورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می شود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، امروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه دیدار مدیران سازمان دانش آموزی استانهای سراسر کشور در این زمینه اظهارنظر کرده و گفته است که تصمیم گیری درباره رایگان بودن شبکه شاد با رییس جمهور انجام شده است، بدین سبب هر تغییری منوط به طرح موضوع در هیئت دولت و تأیید نظر رییس جمهور است.
وی ادامه داد: شبکه شاد یک مولود یک ساله است که در طول این یک سال پیشرفت های چشم گیری داشته و امروز به یک ظرفیت فوق العاده برای کشور تبدیل گشته است ما باید از چارچوب های شاد حمایت و حفاظت نماییم.
حاجی میرزایی در ادامه تاکید کرد: نباید به شبکه شاد لطمه برسانیم، هر تهدیدی که متوجه این شبکه شود به بنیان تعلیم و تربیت لطمه وارد میکند. باید حریم آموزش و تربیت را از حریم سایر امور تفکیک نماییم تا دانش آموزان در یک محیط امن، کارهای آموزشی و پرورشی خودرا پیگیری کنند.
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: بوسیله شبکه شاد دانش آموزان را از شبکه های گوناگون خارج از کنترل و اراده به سمت یک محیط سالم و امن هدایت کردیم و این محیط برای ما بسیار مهم می باشد، پس از آن مراقبت می نماییم.
وی درباره توزیع سیمکارت های دانش آموزی نیز اظهار نمود: درباره سیمکارت های دانش آموزی نیز هماهنگی های لازم با وزارت ارتباطات انجام گرفته که امیدوارم بتوانیم به آن سرعت دهیم.
حاجی میرزایی با تاکید براین که قطعأ مدافع توزیع سیمکارت دانش آموزی هستیم، اظهار داشت: معتقدیم باید حریم آموزش و تربیت را از حریم سایر امور تفکیک نماییم تا دانش آموزان در یک محیط امن کارهای آموزشی و پرورشی خودرا پیگیری کنند.
منبع:

You may also like