به گزارش سئو بوی یزد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستاوردهای توسعه ارتباطاتی امروز کشور را در جهت تحقق ایدئولوژی عدالت در نظام جمهوری اسلامی خواند و اظهار داشت: هدف ما پیشرفت در جهت رسیدن به کمال است و نباید کم کاری در روشن گری و تولید محتوی بهانه عقب نشستن از پیشرفت در توسعه تکنولوژزی های ارتباطاتی کشور شود.
«محمدجواد آذری جهرمی» امروز دوشنبه دهم خردادماه در آیین بهره برداری و جشن دسترسی تمام روستاهای استان یزد به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات، ضمن اشاره به قرار گرفتن در آستانه ی سی و دومین سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب، اظهار نمود: حرکت امام راحل(ره) که رسماً از سال ۱۳۴۲ آغاز شد، یک حرکت بی دردسر نبود و سختی ها و خون های زیادی برای پیروزی انقلاب اسلامی ریخته شد ولی امروز شاهد به نتیجه رسیدن حرکت وضعی امام هستیم.
وی با بیان اینکه ایدئولوژی عدالت در کلام امام(ره) مستتر بود، اظهار داشت: امروز در روستاهای کشور و استان یزد شاهد استفاده از آخرین تکنولوژی های ارتباطاتی هستیم و این درحالیست که انتقال این تکنولوژی ها به روستاها به هیچ وجه برای دولت سودآور نیست و تنها در جهت تحقق عدالت اجتماعی در جامعه بعنوان یکی از از آرمان های امام و انقلاب عملیاتی می شود.
وزیر ارتباطات با قدردانی از اقدامات و حمایت های لازم صورت گرفته در استان برای اجرایی شدن این طرح های ارتباطی، اظهار داشت: پهنای باند استان یزد در سال ۹۲ معادل شش گیگابایت بود که چهار گیگابایت آن مورد استفاده قرار می گرفت ولی حالا این ظرفیت با رشد ۵۰ برابری به ۳۲۰ گیگابایت افزایش پیدا کرده و رشد مصرف دیتا در استان هم با ۳۰ برابر رشد به ۱۲۰ گیگ رسیده است.
وی افزود: البته مردم یزد تنها مصرف کننده تکنولوژی نیستند بلکه خود تولیدکننده تکنولو‍ژی در کشور هم هستند که باید قدردان این زحمات باشیم.
آذری جهرمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه وظیفه ی وزارت ارتباطات توسعه و فراهم کردن ابزارهای ارتباطی در کشور است، وظیفه روشن گری و تولید محتوا در بستر فضای مجازی را در ارتباط با دیگر بخش ها خواند و اظهار داشت: نباید کم کاری و کاستی های این بخش ها بهانه ای برای عقب نشستن از پیشرفت در عرصه تکنولوژی های ارتباطاتی باشد.
وی تنها راه هدایت و از بین بردن جهالت را روشن گری و ترویج کلام حق دانست و با تکیه بر اینکه اساسا رعایت حدود در هر حوزه ای الزامیست، اظهار داشت: در عصر ارتباطات محدود کردن راهگشا نیست چون که هدف، ایجاد پیشرفت در جهت رسیدن به کمال است و تاکید داریم برای مرزبانی از ارزش های نظام و انقلاب باید خودمان را تجهیز نماییم و به پیش برویم نه اینکه در مقابل دشمن عقب بنشینیم.
وی با بیان اینکه آینده ی اقتصاد دنیا، اقتصاد فضای مجازی است، چاره رفع خیلی از مفاسد امروز در جامعه را هم توسعه‌ی فضای مجازی دانست.
وزیر ارتباطات ضمن اشاره به نقش موثر فضای مجازی در مضووع مهم انتخابات و اهتمام کاندیداها به این مساله، اظهار داشت: البته مردم هم مطالبه گر وضعیت آینده ی فضای مجازی در کشور از داوطلبان هستند و امیدواریم این مسیر پیشرفت را در سال های آتی هم شاهد باشیم.
وی تصریح کرد: برپایه پروتکلهای بهداشتی ستاد مقابله با کرونا، جهت استفاده از فضای مجازی در انتخابات بسته هایی را برای ستادهای انتخاباتی و مردم در نظر گرفته ایم که مورد استقبال قرار گرفته و امیدواریم در انتخابات پیش رو شاهد مشارکت حداکثر مردم در پای صندوق های رای باشیم.
آذری جهرمی در انتها هم ضمن اشاره به ظرفیت هایICT در استان و رایزنی های صورت گرفته با مسؤلان استان، در مورد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی تولید قطعات در ارتباط با حوزه ICT و ایجاد شعبه منطقه ویژه پیام در استان قول مساعد داد.
منبع:

You may also like