تماس ویدیویی گروهی ماه آینده به پیام رسان تلگرام اضافه می شود و این خصوصیت شامل پشتیبانی برای کنفرانس ویدیویی تحت وب خواهد بود.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، پاول دوروف، موسس تلگرام این خبر را با ارسال یک پیام متنی در کانال رسمی تلگرام خود اعلام نمود و نوشت: در ماه مه یک بعد ویدیویی به چت صوتی خود اضافه خواهیم کرد و تلگرام را به پلت فرم قدرتمندی برای تماس های ویدیویی گروهی تبدیل می نماییم.

تلگرام اغلب به رقیبانش برای تاخیر در افزودن خصوصیات جدید طعنه می زند اما خود این پلت فرم پیام رسان در زمینه تماس های ویدیویی عقب تر از رقیبانش بوده و تنها امکان تماس ویدیویی دو نفره را در اوت سال قبل اضافه کرد.

تلگرام در یک پست وبلاگ که در آوریل سال ۲۰۲۰ به مناسب رسیدن شمار کاربرانش به مرز ۴۰۰ میلیون نفر ارسال کرده بود، نوشته بود: قرنطینه جهانی لزوم وجود ابزار ارتباطی ویدیویی قابل اطمینان را بارز کرد و تماس های ویدیویی در سال ۲۰۲۰ را به ارسال پیام متنی در سال ۲۰۱۳ تشبیه کرده بود. با این وجود بر اهمیت امنیت تماس ویدیویی گروهی تاکید داشت و شاید دلیل تاخیر در عرضه این خصوصیت هم همین مساله باشد.

بر اساس گزارش انگجت، موسس تلگرام در پیام خود به رمزنگاری اشاره نمود که شاید اشاره ظریفی به سابقه مسائل امنیتی سرویس تماس ویدیویی زوم بود اما مشخص نکرد که آیا تلگرام در تماس های ویدیویی گروهی از رمزنگاری سرتاسری استفاده خواهد نمود یا خیر.

منبع:

You may also like