سئو بوی: یک استارت اپ برای نخستین بار لپ تاپی ساخته که تمامی قطعات آن از یکدیگر جدا شده و قابل اتصال مجدد هستند. همین طور این قطعات بسادگی قابل تعمیر و جایگزینی هستند.

به گزارش سئو بوی به نقل از انگجت، در سالهای اخیر روند تولید محصولات فناورانه و الکتریکی به شکلی متحول شده که این وسایل کمتر قابل تعمیر هستند. قطعات سخت افزاری این وسایل توسط کاربران عادی قابل جداسازی و تعویض نیستند و این امر به نفع شرکت های بزرگ فناوری است.
اما استارت آپی به نام فریم ورک که توسط نیراو پاتل یکی از مهندسان سابق شرکت اوکیولوس تأسیس شده، بتازگی لپ تاپی ساخته که تمامی قطعات آن توسط کاربران عادی قابل جداسازی، تعمیر و مونتاژ مجدد است. این شرکت قبلاً هم گوشی به نام فیرفون با قابلیت جداسازی و تعمیر قطعات عرضه نموده بود.
لپ تاپ مورد اشاره دارای نمایشگر ۱۳.۵ اینچی با دقت ۲۲۵۶ در ۱۵۴۰ پیکسل است و می توان قطعات مختلف آنرا در صورت پیشرفت فناوری و به روزرسانی جایگزین و تعویض کرد. این لپ تاپ دارای وب کمی با دقت ۱۰۸۰ پیکسل با سرعت ضبط و نمایش ۶۰ فریم در ثانیه است. صفحه کلید نرم و پردازنده هشت هسته ای نسل یازدهم اینتل همچون امکانات این لپ تاپ است.
این لپ تاپ با فناوری بی سیم وای فای ۶ سازگار بوده و دارای ۶۴ گیگابایت رم دی دی آر ۴ و ۴ ترابایت حافظه اس اس دی از نوع Gen۴ NVME است. نمایشگر، صفحه کلید، باتری، حافظه، بخش وای فای و قاب دور نمایشگر این لپ تاپ بسادگی قابل جداشدن است. شرکت سازنده در صورت به روزشدن، نسخه های جدید این سخت افزارها را در اختیار کاربران قرار می دهد.
همچنین یک جعبه برای نصب پرت های USB-C، USB-A، HDMI، DisplayPort، MicroSDو اتصال حافظه اس اس دی اضافی به این لپ تاپ در نظر گرفته شده است. قیمت این لپ تاپ مجهز به ویندوز ۱۰ در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.


منبع:

You may also like