یک سفیر سابق آمریکا خواهان حذف اپلیکیشن تلگرام از گوگل مانند اقدام مشابهی شد که برای اپلیکیشن پارلر انجام شده است.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، مارگ گینزبرگ از گوگل به دادگاهی در کالیفرنیا شکایت کرده و از دادگاه خواست این شرکت را ملزم کند اپلیکیشن تلگرام مسنجر را به سبب تسهیل کردن خشونت، افراط گرایی و یهودی ستیزی از فروشگاه برنامه گوگل پلی حذف کند.

گینزبرگ که در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون، سفیر آمریکا در مراکش بود، مدعی است تلگرام به خصوص بعد از قتل جورج فلوید و مراسم تحلیف جو بایدن بعنوان رئیس جمهور آمریکا برای تهدید، تشویق و هماهنگی خشونتهای نژادی مورد استفاده قرار گرفته است. وی به آشوبهای ششم ژانویه در کنگره آمریکا اشاره نمود که بدنبال آن گوگل اپلیکیشن شبکه اجتماعی پارلر را از فروشگاه برنامه خود حذف نمود برای اینکه شماری از کاربران راستگرای افراطی در آن از محاصره کنگره و خشونت بیشتر حمایت کرده بودند.

در شکایت گینزبرگ آمده است گوگل در مقایسه با اقدامی که مقابل پارلر به کار بست، هیچ اقدامی مقابل تلگرام انجام نداد تا این اپلیکیشن سیاستهای اداره محتوا را بهبود دهد. وی شکایت مشابهی مقابل شرکت اپل در ۱۷ ژانویه انجام داد که بعد از آشوبهای کنگره، اپلیکیشن پارلر را از فروشگاه برنامه خود حذف نمود.

پاول دوروف، موسس تلگرام هفته گذشته اعلام نموده بود این شرکت صدها پست را به دنبال آشوبهای کنگره حذف نمود و تشویق به خشونت قابل چشم پوشی نیست.

شرکت آمازون هم با ابراز نگرانی نسبت به محتوای خشونت آمیز در پارلر، میزبانی خدمات وب برای این سرویس شبکه اجتماعی را قطع کرد. اقداماتی که مقابل پارلر انجام گرفت و همین طور ممنوعیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و سایرین از طرف شرکتهای توییتر و فیسبوک، بحثهای گسترده ای را درباره کنترل و مسئولیت صنعت فناوری درباب محتوای منتشره در پلتفرمهای محبوب برانگیخته است.

کانالی در تلگرام به پناهندگان پارلر اختصاص پیدا کرده است. در شکایت گینزبرگ آمده است: تعدادی از کاربران تلگرام از هوادارانشان خواسته اند برنامه دومین اعتراض در واشنگتن در پشتیبانی از ترامپ را کنسل کرده و در عوض به دنبال حملات غافلگیرانه در سراسر کشور باشند.

در این شکایت همین طور تلگرام متهم شده به بستری برای فروش مواد غیرقانونی مانند کوکائین و قرص ال اس دی تبدیل گشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گینزبرگ که یهودی است و در سرزمینهای اشغالی زندگی کرده، در این شکایت اعلام نموده که به سبب باورهای مذهبی اش هدف دو مبادرت به قتل قرار گرفته است.
You may also like