به گزارش سئو بوی به قول معاون نظارت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، درگاه های عرضه کننده بازی های کامپیوتری، برای جمع آوری و حذف بازی های غیرمجاز و تغییریافته (مادسازی شده MOD)، تا آخر آذرماه فرصت دارند.
به گزارش سئو بوی به نقل از بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، عقیل منصوری اظهار داشت: از آنجایی که به واسطه نشر کپی های غیر قانونی بازی ها (اصطلاحا بازی قفل شکسته) تولیدکنندگان و عرضه کنندگان متضرر می شوند، با هدف پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی، از آغاز دیماه ۱۳۹۹ با عرضه کنندگان بازی هایی که در آنها با ایجاد هرگونه تغییرات و تقلب، حق پدیدآورنده برای ورود، پیشرفت ضایع شده باشد، برخورد خواهد شد.
معاون نظارت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری در ادامه اضافه کرد: ازآنجایی که درآمد بازی های تولید ملی، از فروش و هیجان رقابت این نرم ‎افزارها و ابزارهای داخلی آن تأمین می شود، عرضه کنندگانی که نسخه های تغییریافته بازی های «دارای پروانه انتشار» را عرضه می کنند، علاوه بر آن که با همراهی سایر نهادهای نظارتی از دسترس خارج می شوند، مشمول برخوردهای قانونی مرتبط هم خواهند شد.
وی همینطور خاطرنشان کرد: عرضه نسخه ‎های تقلبی بازی های برخط و استفاده افراد متخلف از این بازی ها و حساب های کاربری مربوطه، ضررهای هنگفتی به صنعت بازی های کامپیوتری وارد کرده و ثمره تلاش بازی سازان را در دسترس عموم قرار داده است، آن هم با قیمتی ارزان که فقط نصیب سودجویان می شود.
به قول منصوری بازی سازان ایرانی برای گزارش انتشار بازی تغییر یافته خود و همینطور گیمرها و عموم مردم، برای ارسال گزارش ها و درخواست برخورد با عرضه کنندگان متخلف، می توانند مراتب را با ذکر مشخصات بازی و نشانی آن در درگاه عرضه کننده، به پست الکترونیک ستاد ساماندهی بازار بازی های کامپیوتری به نشانی Rasad@ircg.ir ارسال نمایند.
معاون نظارت بنیاد در انتها اظهار داشت: بنیاد ملی بازی های کامپیوتری مرجع صدور پروانه انتشار بازی ها بوده و این دست اقدامات صرفاً شامل بازی های دارای پروانه انتشار می شود. چنانچه بازی سازان ایرانی که بازی شان مشمول موارد تخلف فوق شده، تمایل به بهره برداری از خدمات حمایتی-نظارتی بنیاد دارند، در اسرع وقت درخواست های خود برای دریافت پروانه انتشار را به نشانی Nezarat@ircg.ir ارسال نمایند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، بازی های یارانه ای در مدّت کوتاهی بعد از پیدایش، نه تنها تحوّل عمیق و اساسی در نظام تفریحات و سرگرمی کودکان به وجود آورد، بلکه هم اکنون، گستره بازی های کامپیوتری بعنوان یک وسیله گذران اوقات فراغت، به زندگی بزرگسالان هم کشیده شده است. توسعه صنعت دیجیتال سبب شده تا کیفیت گرافیکی تصاویر بازیها بهبود یافته و از این طریق جاذبه های تصویری زیادی برای نوجوانان و جوانان ایجاد شود.
خواسته یا ناخواسته باید بپذیریم که بازی­های رایانه­ ای همانند بسیاری دیگر از پدیده های عصر فناوری اطلاعات به زندگی ما راه یافته و یکی از سرگرمی های کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان در عصر جدید است. این تحولات سبب شده است تا امروزه ساخت بازی­ ها به یک صنعت با گسترده ترین و سودآورترین حرفه تبدیل گردد.You may also like