به گزارش سئو بوی چین به منظور حفاظت از اطلاعات شهروندان خود پیش نویس قانونی جدید را منتشر نموده است. همینطور این کشور برای محافظت از کودکان در فضای آنلاین قوانین موجود را اصلاح می کند.

به گزارش سئو بوی به نقل از مهر، فرآیند تصویب قانون حفاظت از اطلاعات شخصی در چین از اواسط اکتبر آغاز و در همین راستا پیش نویس آن جهت بررسی عمومی انتشار یافته است.
این قانون بعد از تصویب تأثیراتی گسترده بر حفاظت از اطلاعات شخصی افراد و کسب و کارها در فضای سایبری دارد. همینطور شرکتهای فناوری هم باید خویش را با آن همخوان کنند.
این پیش نویس روی وجوه کلیدی حفاظت از اطلاعات شخصی افراد تمرکز می کند و ملزومات سختگیرانه تری را برای پردازش اطلاعات کاربران و انتقال دیتای حساس به خارج از مرزهای چین در نظر گرفته است.
همچنین پیش نویس این قانون برای محافظت کامل از اطلاعات شخصی افراد داخل چین در خارج از مرزهای کشور هم تأثیرگذار است. مطابق قانون مذکور افراد خاطی با جریمه ای تاسقف ۵۰ میلیون یوان یا ۵ درصد درآمد سال قبل خود روبرو خواهند شد.
محافظت کودکان در فضای آنلاین
در کنار آنچه گفته شد، در ۱۷ اکتبر ۲۰۲۰، قانون پشتیبانی از کودکان زیر سن قانونی اصلاح گردید تا مقررات در ارتباط با حفاظت از کودکان در فضای اینترنت به آن اضافه شود.
قانون اصلاح شده، محصولات یا خدمات آنلاین اعتیادآور را منع می کند. این امر عرضه دهندگان خدمات آنلاین (مانند عرضه دهندگان بازی آنلاین و پخش زنده آنلاین) را ملزم می کند توابعی مانند مدیریت زمان را در نظر بگیرند و محدودیت هایی جهت استفاده کودکان از محصولاتشان در نظر بگیرند.
در کل قوانین اصلاح شده تهیه کنندگان سرویسهای آنلاین را ملزم می کند تا در صورت نقض قوانین کودکان، آنرا گزارش دهند.


منبع:

You may also like