به گزارش سئو بوی دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: فیلترینگ ناقص سبب شده که بیش از ۳۰ میلیون فیلترشکن در کشور اضافه شود.

به گزارش سئو بوی به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، هفتمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به ریاست سعیدرضا عاملی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شد.
سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم اصلاح و بازنگری در مدلهای تصمیم سازی در شوراهای کشور، پیشنهاد داد: فضای دوم آموزش و پرورش مبنای تهیه سند آموزش در فضای مجازی قرار گیرد و به همین دلیل کمیته فضای دوم آموزش و پرورش با عضویت افراد متخصص در این عرصه تشکیل گردد.
وی افزود: در تهیه سند آموزش در فضای مجازی این سوال مطرح می شود که منظور از فضای مجازی فقط شبکه شاد است؟ و همین طور این سوال مطرح است که آموزش در فضای مجازی برای آموزش و پرورش مورد بحث است یا آموزش و پرورش در فضای دوم؟
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به خصایص معماری اینترنت، اضافه کرد: محیط مجازی دارای قابلیت خوشه ای، رده بندی و یکپارچگی است و در واقع هر کاربری بعنوان یک تولید کننده در این محیط فعال است.
عاملی با اشاره به دوفضایی شدن جهان، اضافه کرد: فضای دوم را نمی توان از آموزش و پرورش مستقل کرد چونکه فضای دوم ادامه آموزش و پرورش است و در واقع واقعیت فیزیکی با همان خاصیت ها به واقعیت مجازی تبدیل می شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فیلترینگ در کشور گفت: فیلترینگ ناقص سبب شده که بیش از ۳۰ میلیون فیلترشکن در کشور اضافه شود و پیش از فیلترینگ این حجم از فیلترشکن در کشور وجود نداشت. پس یک تصمیم که برای صیانت از فرهنگ و ارزش های اسلامی اتخاذ شده بود به ضد خود تبدیل شد. در این امور باید یک همه جانبه نگری و عزم در اقدامات وجود داشته باشد تا در راه سلامت اجتماعی و صیانت از فرهنگ اسلامی قرار گیرد.
وی اشاره کرد: فیلتر یک برنامه به این معناست که استفاده از آن برنامه برخلاف قانون است اما گاهی با تناقض های در این خصوص در سطح مسئولان نظام مواجه می شویم. بعنوان مثال با وجود فیلتر بودن شبکه اجتماعی توئیتر خیلی از مسئولین در آن عضو هستند و فعالیت دارند و توئیت های آنها منبع خبر، اخبار رسمی کشور شامل صدا و سیما، خبرگزاری ها، مطبوعات رسمی و… قرار می گیرد.
عاملی تاکید کرد: پلت فرم آموزش و پرورش باید فضای دوم آموزش و پرورش را تشکیل دهد و در یک سیر تکاملی تقویت شود، بعنوان مثال گوگل ابتدا بعنوان یک جعبه جستجوی عمومی آغاز به کار کرد و به مرور زمان تقریباً ۶۰ لایه مختلف داده را طراحی کرد، همین طور در شبکه اجتماعی فیسبوک ۷۰۰هزار برنامه (اپلیکیشن) اجرا شده است.


منبع:

You may also like