به گزارش سئو بوی شرکت اپل از تأمین کنندگان خود درخواست کرده حداقل ۷۵ میلیون گوشی آیفون ۵G به همراه مدل های جدید اپل واچ، آی پد ایر جدید و هوم پد برای اواخر سال جاری تولید کنند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد اپل انتظار دارد فروش نسل جدید گوشی های آیفون در سال ۲۰۲۰ به ۸۰ میلیون دستگاه برسد که نشان داده است تقاضا برای مهمترین محصول این شرکت در بحبوحه شیوع پاندمی ویروس کرونا و رکود اقتصادی قوی خواهد ماند.

اپل می خواهد ماه آینده چهار مدل جدید آیفون که مجهز به فناوری اتصال بی سیم ۵G بوده و طراحی متفاوت دارند و صفحه نمایش آنها در اندازه های متنوع است را عرضه نماید. انتظار می رود مدل های ارزانتر زودتر از مدل های گرانتر به بازار ارائه شود.

این شرکت فناوری همینطور در حال آماده سازی آی پد ایر جدیدی با صفحه نمایشی مشابهی آی پد پرو، دو مدل اپل واچ و اولین هدفون خارج از برند بیتس است.

اپل همینطور در حال طراحی اپل تی وی باکس جدیدی با پردازشگر سریعتر برای بهبود تجربه بازی و کنترل از راه دور ارتقا یافته است اما این محصول امکان دارد تا سال آینده عرضه نشود.

اپل و شرکای تولیدکننده محصولاتش همواره تولید را در آستانه عرضه مدل های جدید آیفون در پاییز هر سال افزایش داده اند. در تابستان سال ۲۰۱۹ تولیدکنندگان محصولات اپل در حال آماده کردن قطعات برای ۷۵ میلیون گوشی بودند. هدف تولید در سال ۲۰۱۸ هم مشابه بود و هدف سال جاری اپل برای تولید ۷۵ تا ۸۰ میلیون دستگاه گوشی، نشانه مثبتی به حساب می آید. شرکت فاکسکان که یکی از شرکای تولیدکننده کلیدی اپل به حساب می آید، طی ماه گذشته اطلاعیه های گوناگونی را در وی چت برای استخدام کارگر در کارخانه اصلی تولید آیفون در ژنگ ژو منتشر نموده است.

در حالی که شیوع بیماری کووید ۱۹ سبب مختل شدن اقتصاد جهانی و زنجیره تولید شده است اما اپل شاهد تقاضای بالا برای محصولاتش از جانب افرادی بوده که به تحصیل از راه دور و دورکاری پرداخته اند. درآمد حاصل از آیفون در سه ماهه اخیر فراتر از پیشبینی وال استریت بود و حدودا نیمی از فروش اپل را تشکیل داد. ارزش سهام اپل سال جاری ۷۶ درصد صعود کرده و اولین شرکت آمریکایی بوده که ارزش بازارش از مرز دو تریلیون دلار عبور کرده است.

چهار مدل جدید آیفون همگی نمایشگرهای OLED با رنگ و وضوح بهبود یافته دارند. دو مدل از آنها در سایز ۵.۴ اینچ، یک مدل در سایز ۶.۱ اینچ و مدل پرو در دو سایز ۶.۱ اینچ و ۶.۷ اینچ عرضه می شود که بزرگترین گوشی آیفون تابحال خواهد بود.

مدل بزرگتر گوشی پرو دوربین LIDAR خواهد داشت که در جدید ترین مدل آی پد پرو عرضه شده و اجازه می دهد اپلیکیشنهای واقعیت افزوده درک بهتری از محیط پیرامون داشته باشند. یکی از مهمترین بهبودهای گوشی های جدید، پردازنده A۱۴، سرعت ارتقا و مصرف بهینه نیرو خواهد بود.

به گفته منابع آگاه، بعضی از کارمندان اپل که گوشی های جدید را امتحان کرده اند معتقدند مدل ۶.۷ اینچی یکی قابل توجه ترین بهبودهای سال جاری در محصولات این شرکت است. همینطور برخی دیگر دریافته اند که بعضی از شبکه های ۵G سرعت اتصال را چندان بهبود نداده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طراحی سال جاری آیفون و خیلی از قابلیتهای آن قبل از شیوع کووید ۱۹ به اتمام رسید اما پاندمی مشکلاتی را برای تست نهایی ایجاد کرد و آغاز تولید را چندین هفته به تاخیر انداخت. در حالیکه آیفونهای جدید با تاخیر عرضه می شوند اما نرم افزار iOS۱۴ در سپتامبر عرضه خواهد شد.

منبع:

You may also like