شرکت های مخابراتی کره جنوبی همزمان با شیوع ویروس کرونا و با هدف کاهش مراجعه به مراکز دولتی، صدور گواهینامه های رانندگی دیجیتال را با همکاری یکدیگر آغاز نموده اند.

به گزارش سئو بوی به نقل از زد دی نت، گواهینامه های مورد اشاره که بر روی نمایشگرهای گوشی قابل مشاهده می باشد، متشکل از تصویر فرد، یک کد کیو آر و یک بارکد است.
اجرای این طرح ابتکار عملی مشترک از طرف شرکت های مخابراتی اس کی و کی تی، ال جی یو پلاس و نیز اداره ملی پلیس کره جنوبی است. برنامه ریزی برای این کار نخستین بار در اکتبر سال قبل انجام شده بود.
کاربران برای صدور نسخه دیجیتال گواهینامه خود باید از اپلیکیشنی به نام PASS استفاده کنند که برای شناسایی هویت در زمان پرداخت های موبایلی طراحی شده است. پس از دریافت درخواست و بررسی آن توسط مقامات مربوطه به صورت دیجیتال، گواهینامه نهایی صادر شده و در محیط همین اپلیکیشن در دسترس قرار می گیرد.
برای جلوگیری از عکس برداری از این گواهینامه های دیجیتال و جعل آنها، یک لایه متحرک انیمیشن نامحسوس به سطح آنها اضافه شده است. همین طور گواهینامه های مورد اشاره بر روی تنها یک گوشی که به نام کاربر ثبت شده نمایش داده می شوند. هویت کاربران این گواهینامه ها بطور آنی با اتصال به سرورهای پلیس قابل کنترل است.

You may also like