به گزارش سئو بوی تازه ترین آمار و گزارشهای انتشار یافته از آن حکایت می کند که حملات سایبری به زیرساخت های ابری جهان در دوران پاندمی کرونا ۶۳۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، طبق گزارش جدیدی که توسط کارشناسان و محققان فعال در شرکت امنیت سایبری مک آفی انتشار یافته است، می توان دریافت که همزمان با شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس کرونا که منجر به اعلام وضعیت اضطراری قرنطینه و دورکاری کارکنان در بخشهای مختلف از جانب دولت کشورهای جهان شد، استفاده از سرویسهای مبتنی بر فضای ابری و اینترنت هم توسط کاربران افزایش قابل توجهی یافت که در کنار آن حملات سایبری به این سرویسها هم رکورد زده و به رشد سرسام آوری رسیده است.
بر مبنای گزارشی که در وب سایت زد دی نت آمده است، کارشناسان مک آفی اشاره کرده اند که در بازه زمانی بین ژانویه تا آوریل سالجاری میلادی با افزایش دورکاری کارکنان از منزل و استفاده بیشتر از سرویسهای ابری و از راه دور، میزان حملات سایبری به سرویس هایی که تعامل بسیار بیشتری با کاربران داشته اند همچون سیسکو وب اکس، زوم مایکروسافت تیمز و اسلک رشد قابل توجه و بیشتری داشته است؛ بگونه ای که این رقم ۶۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
همینطور طبق این گزارش ها بیشترین رشد استفاده کاربران از فضای ابری در این مدت مربوط به حوزه آموزش و شرکتهای تولیدی و خدمات مالی بوده است.
در چند سال قبل باج افزار، بدافزار و ویروس های کامپیوتری بسیاری در سرتاسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شرکت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد کرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناکرای (WannaCry) قطعا یکی از مهلک ترین حملاتی است که در طول سال های اخیر صورت گرفته است و میلیاردها خسارت برای دولت و شرکت های مختلف کشورهای جهان برجای گذاشته است.
هر ساله شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی کوچک و بزرگی در سرتاسر جهان متحمل خسارات و صدمه های جبران ناپذیری می شوند که همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شرکت مالی اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از کشورها و شرکت سابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریکا اشاره کرد؛ ازاین رو می توان گفت خطر حملات سایبری در کمین تمامی افراد، کاربران و شرکت های کوچک و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا کرد که کسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.You may also like