سئو بوی: گوگل اخیرا از بروز و کشف یک لطمه پذیری خطرناک در مرورگر اینترنتی گوگل کروم آگاهی داده و به کاربران آگهی داده که هر چه زودتر آنرا به روزرسانی کنند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، شرکت گوگل بعنوان توسعه دهنده مرورگر اینترنتی گوگل کروم، اخیرا از کشف یک حفره امنیتی و لطمه پذیری جدید و خطرناک در این مرورگر آگاهی داده و در تازه ترین بیانیه خود از کاربران درخواست کرده که بلافاصله این مرورگر را آپدیت و به روز رسانی کنند.
هفته پیش بود که گوگل آپدیت جدید مرورگر کروم را برای عموم کاربران منتشر نمود که طبق اعلام رسمی این شرکت، این به روزرسانی بمنظور برطرف نمودن یک نوع نقص امنیتی در این مرورگر توسعه داده شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است.
طبق گزارش وب سایت laptopmag، گوگل به هنگام انتشار این به روزرسانی جدید بمنظور جلوگیری از سوءاستفاده هکرها از بیان جزئیات و اطلاعات بیشتر و کامل تر درباب لطمه پذیری جدید مرورگر کروم خودداری کرده بود و تنها اعلام نمود که این حفره امنیتی از نوع Use-After-Free است.
حالا کارشناسان فعال در شرکت گوگل با انتشار گزارشی جدید به بیان جزئیات مربوط به نقص امنیتی مرورگر گوگل کروم پرداخته اند که به هکرها اجازه می داده تا با انجام برخی کارها دیالوگ های بررسی موارد امنیتی کروم را دور بزند. به عبارت دیگر زمانی که کاربران وارد وب سایت های می شوند که ممکنست امنیت بالایی نداشته باشند، این مرورگر از آنها با پرسش سوال « آیا مطمئن هستید» و برخی دیگر از بررسی های امنیتی اهتمام دارد از کاربر بخواهد که توجه بیشتری درباب مراجعه و ورود به آن سایت مربوطه داشته باشند. وجود این نقص امنیتی سبب می شود که کاربر بدون انتخاب و کلیک بر روی گزینه های موردنظر، وارد سایت شود و در معرض خطر هک و نفوذ هکرها قرار بگیرد.
این کارشناسان از تمامی کاربرانی که از مرورگر کروم برای جستجو های اینترنتی خود استفاده می نمایند، درخواست کرده اند که هرچه سریعتر این مرورگر را آپدیت و به روز رسانی کنند تا بدین ترتیب دست هکرها و مهاجمان سایبری را برای نفوذ به اطلاعات شخصی آنها قطع کرده و بدین ترتیب امنیت سایبری دستگاه خودرا بالا ببرند.
منبع:

You may also like