به گزارش سئو بوی چین از عرضه قریب الوقوع ارز دیجیتالی خود اطلاع داد.
به گزارش سئو بوی به نقل از شین هوا، بانک مرکزی چین در اطلاعیه ای اعلام نمود که بخش زیادی از کارهای مربوط به توسعه ارز دیجیتالی این کشور تکمیل شده است و تابحال مراحل طراحی سطح بالای ارز، فرمول بندی استانداردهای ضروری، امور تحقیق و توسعه و تست ارز دیجیتالی در بستر آزمایشی انجام شده است.
پیشتر هم رسانه خبری ” سای جینگ” چین اعلام نموده بود مراحل آزمایشی ارز دیجیتالی چین در مناطقی از این کشور نظیر شنژن و سوژو انجام شده است.
بانک مرکزی چین هم چنین اعلام نموده است که می خواهد حجم وجه نقد موجود در جامعه را محدود کند. دولت هم اکنون اقدامات آزمایشی برای محدود ساختن عرضه ارز فیزیکی را اغاز کرده است. به قول خبرگزاری دولتی چین، زمانی که نگرانی های مربوط به حوزه پولشویی و تأمین مالی تروریسم با استفاده از ارزهای دیجیتالی رفع گردد، این ارزها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
مو چانگ چون، مدیر بخش تحقیقات ارزهای دیجیتالی در بانک مرکزی چین در یک کنفرانس در شهر سنگاپور اظهار داشت: باید اول به نگرانی های موجود در مورد استفاده مجرمانه از ارزهای دیجتالی پاسخ دهیم. می دانیم که برای مردم استفاده از پول کاغذی محبوب تر است، چون فکر می کنند تراکنش هایشان زیر نظر دولت نخواهد بود اما در تلاشیم به مردم این اطمینان را بدهیم که می توانند با خیالی آسوده به استفاده از ارزهای دیجیتالی بپردازند.
پیشتر دولت چین اعلام نموده بود که احیانا شبکه گسترده مبتنی بر فناوری بلاک چین در این کشور تا ماه آوریل راه اندازی خواهد شد.
هم اکنون شرکت های بزرگ فناوری و ارتباطی چین نظیر چاینا موبیل، چاینا یونیون پی و بانک بازرگانی چین در حال همکاری با بانک مرکزی برای توسعه و عرضه ارز دیجیتالی این کشور هستند.
چین احیانا اولین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود که ارزی دیجتالی را عرضه می کند. بانک مرکزی اروپا اعلام نموده است که کار راه اندازی ارز دیجیتالی منطقه یورو در مرحله مقدماتی قرار دارد و بانک مرکزی آمریکا هم اعلام نموده است فعلا نیازی به راه اندازی ارز دیجیتالی نمی بیند.You may also like