به گزارش سئو بوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اقدام آمریکا در سانسور صدای ملت ایران و جهان تنها یک بی آبرویی برای آن کشور بوده است که اساسا مقابل این حرکت خواهیم ایستاد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی با بیان این که بی آبرویی دولت آمریکا و همپیمانانش در سراسر دنیا که البته عده زیادی نیستند، ثابت شده است، اظهار نمود: این بی آبرویی در به شهادت رساندن و ترور بزرگترین نماد مقابله با تروریسم در دنیا مشهود است؛ اینها بی آبرو هستند و از بی آبرو هم انتظار رفتار معقول نیست.
وی افزود: کسی که بی آبروست، اقدامات بی آبرویانه خویش را ادامه خواهد داد و این افراد همان کسانی هستند که عمری در دنیا فریاد برپا می داشتند که ما نماد آزادی بیان و نماد پذیرش حرف های منتقد و مخالف خودمان هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که حرکت مردم در سراسر دنیا و پست های میلیونی نه تنها از داخل ایران، بلکه از سراسر دنیا و حتی اقدامات چهره های مطرح در شبکه های اجتماعی، فضایی را ایجاد کرد که باعث ایجاد چنین بی آبرویی شد، اظهار نمود: ایجاد این فضای منفعلانه، در واقع یک بی آبرویی دیگر از جانب ایالات متحده آمریکا رقم زد و آنها گمان می کنند که با این اقدامات می توانند مقابل این حرکت و جنبش بزرگ بایستند.
آذری جهرمی که در یک مصاحبه رادیویی صحبت میکرد، با تاکید بر این مسئله که خیال های آمریکا یک خیال باطل است، خاطرنشان کرد: بی گمان این جنبش ادامه خواهد داشت و همان گونه که تابحال هم ملاحظه ای کرده اید، سراسر شبکه های اجتماعی بین المللی، مملو از ابراز ارادت و دلنوشته هایی در وصف حاج قاسم سلیمانی است و بی گمان این حضور جریان سازی که مردم ایران و مردم جهان داشتند، ادامه خواهد داشت.
وی با بیان این یک اقدام بزرگ است و واکنش دولت آمریکا و شبکه های اجتماعی که تحت حاکمیت آنها هستند، یک حرکت منفعلانه است، خاطرنشان کرد: آنها تلاش می کنند تا با انجام این رفتار ما را در موضع ضعف نشان دهند و این در شرایطی است که حالا ایران و انقلاب اسلامی به برکت خون شهید سلیمانی در شبکه های اجتماعی دنیا، یک بی آبرویی بزرگ را برایشان رقم زده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: نباید اینگونه دیده شود که ما در موضع ضعف هستیم، چونکه جریان انقلاب اسلامی در موضع قدرت است و این حضور جریان ساز مردم در شبکه های اجتماعی خود آنها سبب شده که کارت پوشالی رسانه ای آنها گرفتار تزلزل شود و این حرکت بطور قطع متوقف نخواهد شد و از تمام ظرفیت های بین المللی برای رساندن صدای این فریاد استفاده خواهیم کرد.
آذری جهرمی با اشاره به هشتگ DEARIRAN یا ایران عزیز در ایالات متحده آمریکا اظهار نمود: در ایالت متحده آمریکا هم با این هشتگ مردم عکس العمل نشان دادند و در فضای مجازی آمریکا مملو از این هشتگ است که این مسئله هم آنها را گرفتار مشکل کرده و در یک موضع انفعال جدی قرار داده است.
وی با بیان این که این جوشش از سمت مردم ایران، منطقه و جهان وجود دارد تا در شبکه های اجتماعی یکصدا، راه شهید سلیمانی را فریاد زنند و اقدام آمریکا را محکوم کنند، خاطرنشان کرد: این یک فرصت بی نظیر است، چون که فضایی را بوجود آورده تا استانداردهای دوگانه آنها را برای همه روشن کند؛ بنابراین از این فرصت استفاده شده و خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: اما در این بین آنچه که باید از جانب ما مورد توجه قرار بگیرد، این است که باید ظرفیت سازی برای دنیا و نه تنها برای ایران ایجاد نماییم تا سکوهایی را برای خودمان داشته باشیم و در مقابل سانسورهایی که آنها پیگیری می کنند، راه فریاد داشته باشیم.
آذری جهرمی افزود: برای آزادی بیان در سطح دنیا سکوهایی را ایجاد خواهیم کرد تا مردم دنیا بتوانند آزادانه با سانسورهایی که ایجاد می شود، مقابله کنند که این مسئله هم در دستور کار ما قرار گرفته است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ایجاد یک اپلیکیشن ایرانی در این راستا، اظهار داشت: جوانان کشور ما متوقف نمانده اند و پلتفرم هایی را برای رسانه های نوین طراحی کردند که همچون آنها می توان به اپلیکیشن روبینو اشاره نمود که بنده هم امروز صفحه شخصی خودم را در این اپلیکیشن راه اندازی کردم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که این اپلیکیشن از گذشته فعال بوده است، اظهار نمود: ما هیچ فضایی را برای گفتمان انقلاب اسلامی از دست نخواهیم داد و برای این مسئله از ظرفیت های بین المللی و سکوهای خود آمریکایی برای داد زدن سر آنها استفاده خواهیم کرد، علاوه بر این، فضاهای منتسب به خودمان را هم تقویت خواهیم کرد.

روبینو با استقبال بی نظیر از جانب مردم مواجه شد
آذری جهرمی با بیان این که اپلیکیشن روبینو با استقبال بی نظیر از جانب مردم روبرو شده است، اظهار داشت: روبینو که یک اپلیکیشن ایرانی است و عملکرد آن بگونه ای است که به مرزهای ایران محدود نیست و این حرکت سبب خواهد شد که جوانان ایرانی توجه جدی تری به این مسئله داشته باشند و طبیعتا ما هم وظیفه خودمان را پشتیبانی از جوانان در این راستا می دانیم.
به قول وی، هدف ما این است که رسانه ای داشته باشیم تا بتوانیم مقابل سانسور را بگیریم و این فضای جریان سازی را در آنجا رقم بزنیم البته این به معنای کنار گذاشتن فضاهای دیگر بین المللی نیست، چون که بطور قطع در این فضاها هم حضور جدی تری خواهیم داشت و برای آنها که قصد چالش در این راه را دارند، موانعی را ایجاد خواهیم کرد.
به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اکنون آنها در چالشی به سر می برند که ناشی از حضور جریان ساز مردم ایران، منطقه و جهان در مخالفت با دولت آمریکا حتی در خود آمریکاست، چونکه در خود آمریکا هم اقدامات اخیر این دولت با عکس العمل های زیادی از داخل این کشور روبه رو شده است که دولتمردان آمریکا را با چالش مواجه کرده است.
وی تصریح کرد: از ظرفیت های موجود و از ظرفیت های داخل برای مقابله با سانسور آنها استفاده خواهیم کرد و تلاش می نماییم تا در سطح جهان پلتفرم هایی را داشته باشیم که امکان فریاد زدن بر سر آمریکا برای تمام دنیا فراهم گردد.

اقدام ایران برای ساخت گوشیهای داخلی هوشمند
آذری جهرمی در بخشی دیگر از صحبت های خود از اقدام ایران برای ساخت گوشیهای داخلی هوشمند اطلاع داد و اضافه کرد: حرکتی را در کشور شروع کرده ایم که توسط تولید کنندگان داخلی پیگیری می شود البته ابتدای این راه هستیم اما با قدرت و جدیت خوبی این کار شروع شده و می خواهیم که با استفاده از تولیدکنندگان ایرانی و همکاری شرکت های بین المللی گوشیهای هوشمندی را با قیمت متوسط برای عرضه ی خدمت به مردم تولید نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش قیمت گوشیهای همراه بعد از تلاطمات ارز اظهار داشت: بخشی زیادی از مردم توان خرید گوشیهای هوشمند را ندارند، بنابراین دولت سکویی را فراهم نموده تا تولید کنندگان داخلی بتوانند در بازار رقابت با تولیدکنندگان خارجی محصولات خویش را عرضه کنند و کم کم هم به بازار منطقه نگاه داشته باشند تا ایران هم بتواند در تولید تلفن همراه هوشمند نقش داشته باشند.
وی با بیان این که این حرکت شروع شده و دولت برای اجرای این طرح ۲۰۰ میلیارد تومان به مردم اختصاص داده، بگونه ای که با سازوکاری بازار تقاضا تحریک و کسانی که متقاضی خرید تلفن همراه هستند بتوانند تلفن همراه خویش را به صورت قسطی و با درج مبلغ کمی روی قبوض خریداری کنند.
به قول آذری جهرمی، خط اعتباری این طرح تخصیص داده شده و چهار شرکت ایرانی هم در این راستا اعلام آمادگی کردند که توان آنها از جانب وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات تایید شده است که بخشی از این حمایت ها هم از جانب این دو وزارتخانه صورت خواهد گرفت و وزارت اقتصاد و بانک مرکزی کمک هایی را خواهند داشت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: انتظار داریم تا در دهه فجر، ورود گوشیهای ایرانی را به بازار شاهد باشیم که هم قابل رقابت با مدلهای خارجی باشند و هم قیمت مناسبی داشته باشند تا تمام اقشار جامعه بتوانند از آن بهره مند شوند.
وی در پاسخ به این سؤال که از کجا با سردار سلیمانی آشنا شدید و امروز ایشان را چگونه توصیف می کنید؟ اظهار داشت: بنده متولد ۱۳۶۰ هستم یعنی همان سال هایی که حاج قاسم سلیمانی در کرمان فرمانده لشگر بود؛ به عبارتی می توانم بگویم هم سن و سال مجاهدت های حاج قاسم هستم.
به قول آذری جهرمی همه ما از یک جایی به بعد فهمیدیم که امنیت ایران مدیون حاج قاسم سلیمانی است که نه شعار می دهد و نه به روی ما می آورد که چقدر برای حفظ امنیت کشور کوشیده است. هدف این بود که آینده ما را بسازد، آینده سیاهی که دشمنان ما می خواستند برای ما بسازند، حاج قاسم سلیمانی تبدیل به آینده ای روشن کرد.
وی با بیان این که بعنوان یک جوان دهه ۶۰ و نه بعنوان یک وزیر، می گویم که در دل ما چراغی روشن است که از امثال سلیمانی ها نور می گیرد اظهار نمود: شهادت حاج قاسم حواس همه ما را جمع کرد که مانند او بدون چشمداشت یک سرباز باشیم و آینده ای روشن را برای اسلام و ایران بسازیم.
به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همه مردم ایران ارادت ویژه ای به حاج قاسم دارند که ما هم خوشبختانه از این مورد جدا نیستیم و خودمان را جزو دوستداران، علاقه مندان و رهروان راه حاج قاسم می دانیم و این یک افتخار بزرگ برای همه ماست.
آذری جهرمی اظهار نمود: نخستین برخوردهای من با حاج قاسم مربوط به سال ۱۳۹۰ است که برای برگزاری جلساتی خدمت ایشان رسیدم و انصافا باید بگویم که اخلاص، صمیمیت، جدیت و جهاد در راه خدا، در رفتار، منش و برخورد ایشان کاملا مشهود بود و نخستین نگاهی که از ایشان برداشت می شد، صلابتی بود که ناشی از اخلاص و ایمان ویژه ای بود که به خداوند داشتند.
وی با تاکید بر این مسئله که حاج قاسم سلیمانی به راهی که در آن قرار گرفته بود، اعتقاد ویژه ای داشت، خاطرنشان کرد: بعید می دانم شور و حرارتی که حاج قاسم در دل ایرانیان روشن کرده، خیلی زود خاموش شود و این مسیری است که بطور قطع ادامه خواهد داشت و این خونی است که ریختن آن بطور قطع رویش های زیادی را ایجاد خواهد نمود که اثرات آنرا امروز می بینیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عکس العمل های میلیونی در سطح دنیا، نه تنها در ایران، در مواجه با این اتفاق اظهار داشت: کسانی که این خون را ریختند از جغرافیا، تاریخ، شیعه و ایران اطلاعی ندارند چون که بطور قطع این خون دامان آنها را خواهد گرفت و این مسئله یک شعار نیست، چونکه شیعه، تاریخی دارد مملو از این حرکت ها و این رویش ها که پس از ریخته شدن این خون ها جوانه می زند.
آذری جهرمی با تاکید بر این مسئله که بطور قطع این خون ریخته شده، دامان آنها را خواهد گرفت و سرانجام بسیار دردناکی برای آنها خواهد داشت، اظهار نمود: این چیزی است که ما از رفتار حاج قاسم و از کسانی که علاقه مند و دلداده ایشان هستند، می دانیم و ان شاالله این اتفاق خواهد افتاد.
وی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین (ع) که می فرمایند کسی که رابطه اش را بین خود و خدای خودش اصلاح کند، بطور قطع رابطه آن با مردم اصلاح خواهد شد، اظهار داشت: این مسئله راز ماندگاری حاج قاسم بود که اخلاص در عمل و اخلاص در ارتباط با خدا او را محبوب قلوب همه جهانیان کرد، کسانی که آزاده بودند و کسانی که اندیشه آزادگی داشتند، در دنیا مجذوب و علاقه مند ایشان شدند و حاج قاسم چیزی جز خدمت در سر نداشت و به اعتقاد من رمز موفقیت این ماندگاری اصلاح رابطه با خدا بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در انتها با اشاره به دیدار روز گذشته خود با خانواده حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: یک سربازی که در اوج مجاهدت، تلاش، ممارست و بالاترین منصب نظامی بود، سبک زندگی، سلوک، شیوه برخورد و نوع زندگی اش درس بزرگی را به همه ما می داد که باید زندگی ایشان اسوه بزرگ برای تمام مسؤلان و مردم باشد.
منبع:

You may also like