سئو بوی: در امتداد پشتیبانی از تولید و توسعه زیست بوم گوشی موبایل هوشمند تولید داخل وزارت ارتباطات و وزارت صمت تفاهم نامه امضا کردند.

به گزارش سئو بوی به نقل از مهر، طرح پشتیبانی از تولید و توسعه زیست بوم موبایل تولید داخل ظهر امروز سه شنبه با حضور وزیر ارتباطات و معاونان وی با صادقی نیارکی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در وزارت ارتباطات در چارچوب تفاهم نامه کلید خورد.
زیست بوم تولید تلفن همراه هوشمند در داخل کشور در معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با هدف طراحی نقشه راه تبدیل کشور به قطب تولید تلفن هوشمند در منطقه اجرایی شد و با در نظر گرفتن شاخص هایی منطبق بر منطق بازار و تخصیص امکانات و فرصت ها به تولید داخل شکل اجرایی به خود پیدا کرد.
در این پلت فرم مقرر است مشوق های تولید و سیاستگذاری حاکمیتی برای تولیدکنندگان در زنجیره توجیه پذیری اقتصادی قرار گیرد و از طرف دیگر دولت بسته حمایتی خودرا با همکاری اپراتورهای تلفن همراه برای توسعه بازار و ایجاد تحریک تقاضا به کار گیرد.
در این تفاهم نامه سوژه عدالت، شفافیت، رقابت پذیری، پشتیبانی از حقوق مصرف کننده، تولید و کارآفرینی پایدار، ایجاد زیست بوم ارزش آفرین، انتقال فناوری و نگاه صادراتی مدنظر قرار گرفته است.
بر این اساس مقرر شد دولت بعنوان مجری پشتیبانی از پروژه تولید و توسعه گوشی تلفن همراه در کشور در پشتیبانی از ظرفیت های موجود در این عرصه گام بردارد.
در این مراسم همین طور عنوان شد که افزایش ضریب نفوذ پهنای باند کشور از ۱۰ درصد در سال ۹۲ به ۹۰ درصد امسال همچون ظرفیت هایی است که قدم گذاشتن در راه تولید گوشی موبایل هوشمند در داخل کشور را می طلبد همین طور روند رو به رشد نرخ تبدیل کاربران نسل دو ارتباطات به نسل چهارم و ظرفیت های بازار منطقه ای مزیت های علمی و فناورانه و منابع انسانی برای کشور به همراه دارد که با عنایت به مطالعه تجربه های موفق و ناموفق گذشته در انتقال فناوری و تولید صنعتی در کشور طرح زیست بوم تولید تلفن همراه کلید خورد.


منبع:

You may also like