به گزارش سئو بوی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ضمن آگهی به شهروندان درباره سایت های خرید و فروش کالا، اظهار نمود: این سایت ها باید احراز هویت کرده و فرد عرضه کننده کالا را معرفی کنند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی در یک برنامه رادیویی درباره سایت عای خرید و فروش ملک و خودرو و کالا، اظهار داشت: با درخواستی که از دادستانی داشتیم، باید نسبت به برخورد قانونی با این سایت ها اقدام گردد و در صورتی که امکانات و مقدورات لازم را ایجاد نکنند و امنیت این حوزه برقرار نگردد، برخورد قانونی صورت گیرد.
وی منظور از امنیت را اینگونه بیان کرد: کاربران باید قابل شناسایی بوده و مواردی که موجب التهاب بازار می شود، مسدود گردد و این موارد در سایت ها درج نشود.

بگفته سرهنگ کاظمی، در صورت درج هرگونه آگهی کاربر باید قابل شناسایی و معرفی به مراجع قانونی باشد.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ این را هم اظهار داشت: ما از این کسب و کارها حمایت کرده و دنبال بستر مناسبی هستیم که فعالیت برای اینگونه سایت ها فراهم گردد؛ کاربران نیز باید به نحو شایسته از آن بهره ببرند.

سرهنگ کاظمی اشاره کرد: به هیچ عنوان دنبال حذف یا جایگزین نیستیم ولی با عنایت به عملکرد این سایت ها باید تمهیداتی اتخاذ شود تا مشکلات و نقصها قانونی برطرف شود و امکان استفاده کاربران را به نحو احسن فراهم آورند.
وی با اشاره به اینکه سایت هایی نظیر دیوار و شیپور برای ادامه کار باید نقصها را برطرف کنند، اظهار داشت: این سایت ها باید احراز هویت کرده و فرد عرضه کننده کالا را معرفی کنند. خواست مراجع قضایی و پلیس تنها احراز هویت است و اعلام می شود این فرد حتی اگر سوء یا حسن نیت دارد، باید برای پلیس شناسایی گردد و ما اقدام خاص دیگری نیاز نداریم.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همین طور در پاسخ به این پرسش که احراز هویت در کجا باید صورت گیرد، اظهار داشت: فردی که تصویر کالا را آپلود می کند، باید مشخص باشد چه کسی است تا کاربران فریب نخورند.
منبع:

You may also like