به گزارش سئو بوی اخیرا اخبار و گزارش های انتشار یافته در ایام اخیر نشان داده است که سنسور اثرانگشت در خیلی از گوشیهای هوشمند گوگل پس از دریافت به روزرسانی اندروید ۱۰ از کار افتاده و با اختلال روبرو شده است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اندروید ۱۰ که جدیدترین نسخه از سیستم عامل محبوب گوشیهای هوشمند به حساب می آید، مدتهاست که شرکت های تولیدکننده موبایل را درگیر خود کرده است تا پس از انتشار و عرضه عمومی، بلافاصله بتوانند جدیدترین گوشیهای هوشمند و پرچمدار خویش را به آن ارتقا دهند و نسخه آپدیت و به روزرسانی اندروید ۱۰ را منتشر کنند.
حالا بر مبنای تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت lifehacker، یک باگ و صدمه پذیری در نسخه به روزرسانی شده اندروید ۱۰ وجود دارد که سنسور اثر انگشت را در خیلی از گوشیهای هوشمند اختصاصی گوگل، سری گوشیهای پیکسل، از کار می اندازد و کاربران مدلهای مذکور را با مشکل و اختلالات فراوانی مواجه می کند.
یکی از کاربران گوشیهای پیکسل در فروم توسعه دهندگان شبکه اجتماعی Reddit در این خصوص نوشته است: از وقتی که آپدیت اندروید ۱۰ منتشر گردید و آنرا برای گوشی خود دریافت، دانلود و نصب کردم، دریافتم که سنسور اثر انگشت گوشی از کار افتاده و من برای وارد شدن و باز کردن قفل گوشی و بسیاری دیگر از فعالیت هایی که نیازمند سنسور اثر انگشت هستند، با مشکل مواجه شدم.
البته برخی دیگر از کاربران گوشیهای پیکسل گوگل هم خاطرنشان کرده اند که آپدیت اندروید ۱۰ برای سایر قابلیت های گوشیهای مورد استفاده آنها هم مشکل بوجود آورده است که همچون مهم ترین آنها می توان به چرخش خودکار، تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش، کنترل های نمایشگر و سایر ژست های حرکتی در گوشی اشاره نمود.
هفته پیش بود که گوشیهای پیکسل گوگل طبق روال هرساله، اولین سری گوشیهای جهان بودند که نسخه به روزرسانی و آپدیت اندروید ۱۰ را دریافت نمودند.
از مهم ترین خصوصیت های اندروید ۱۰ می توان به پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G، پشتیبانی از صفحه نمایش تاشو و انعطاف پذیر، لایو کپشن (Live caption)، پاسخ هوشمند، Focus Mode، آپدیت های پس زمینه یکپارچه، امنیت و حریم خصوصی بهبود یافته، سلامت دیجیتال و کنترل مربوط به والدین، حالت تاریک ( Dark Mode ) و برخی دیگر از ژست های حرکتی اشاره نمود که تابحال نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران و طرفداران را به سمت و سوی خود جلب کرده و سبب شده است که به انتظار انتشار این نسخه جدید از اندروید بنشینند.You may also like