سئو بوی: کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری و خودروسازی اعتقاد دارند که اینترنت ۵G می تواند سبب هوشمندتر و سریع تر شدن خودرو های خودران و هوشمند شود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، با عنایت به آنکه در سال های اخیر محبوبیت و استقبال از شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G در جهان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، کشورهای مختلف با همکاری و عقد قرارداد با شرکت های مخابراتی و اپراتورهای معروف اهتمام دارند که به توسعه و برقراری زودهنگام زیرساخت های لازم برای این شبکه اینترنتی بپردازند.
حالا اخیرا کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه هوش مصنوعی و خودروسازی با انتشار گزارشی در سی نت اعلام نموده اند که توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G قادر خواهد بود به توسعه خودرو های خودران و هوشمند نیز کمک بسزایی کند و تغییر و تحولات مثبت، مفید و سازندهای را در صنعت تولید این وسائل نقلیه ایجاد کند که در نهایت منجر به سریعتر و هوشمندتر شدن خودرو های خودران خواهد شد.
غول های تکنولوژی و خودروسازی مختلفی در جهان هستند که قصد دارند شبکه نسل پنجم اینترنت همراه را به عرصه خودرو های خودران بیاورند که همچون مهم ترین آنها می توان به هواوی و برخی دیگر از خودروسازان مطرح جهان همچون فولکس واگن، بی. ام. و، دانگ فنگ، چنگان و فاو اشاره نمود.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می کنند.
کشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.
منبع:

You may also like