به گزارش سئو بوی مدیرارشد اجرایی اریکسون در تایوان اخیرا خاطرنشان کرده است که سرعت شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G در تایوان نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی بیشتر است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، شفیق نظیف، مدیر ارشد اجرایی اریکسون در تایوان، در مورد وضعیت توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G اخیرا عنوان کرده است که سرعت شبکه ۵G در تایوان نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی بیشتر گزارش شده است.
با توجه به آنکه در سال های اخیر محبوبیت و استقبال از شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G در جهان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، کشورهای مختلف با همکاری و عقد قرارداد با شرکت های مخابراتی و اپراتورهای معروف تلاش دارند که به توسعه و برقراری زودهنگام زیرساخت های لازم برای این شبکه اینترنتی بپردازند.
اریکسون یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی در جهان به حساب می آید که همواره با همکاری دولت و اپراتورهای فعال در کشورهای مختلف تلاش دارد تا به توسعه و برقراری زیرساخت های شبکه های مخابراتی و اینترنتی پرسرعت بپردازد و با افزایش نظر و توجه مشترکان، سهم خویش را در بازارهای مربوطه افزایش دهد.
اریکسون پیش تر اعلام نموده بود که تعداد کاربران و مشترکان شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G تا سال ۲۰۲۴ میلادی از مرز ۱.۹ میلیارد کاربر هم عبور خواهد نمود که در مقایسه با ۱.۴ میلیارد نفر در نوامبر ۲۰۱۸ شاهد یک رشد و افزایش ۲۷ درصدی خواهد بود.
بر اساس گفته های این مقام ارشد شرکت اریکسون در تایوان، ضریب نفوذ شبکه ۵G تا آخر سال ۲۰۲۴ میلادی به ۴۵ درصد خواهد رسید در صورتیکه ضریب نفوذ نسل قبلی شبکه ۴G LTE، ۶۵ درصد گزارش و اعلام شده است.
وی همینطور در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرده است که تابحال به منظور توسعه شبکه ۵G با شرکت و اپراتورهای مختلف در کشورهای جهان ۴۷ قرارداد انعقاد کرده است تا بتواند زیرساخت های لازم برای نسل پنجم اینترنت همراه را توسعه داده و راه اندازی کند.
بسیاری از بزرگترین شرکت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت، تی موبایل، ورایزن و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی عرضه می شود. کشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می کنند.You may also like