به گزارش سئو بوی شرکت اتصالات در امارات متحده عربی می خواهد اولین اپراتور در منطقه خاورمیانه باشد که به توسعه زیرساخت های مربوط به شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G می پردازد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، شرکت اتصالات بعنوان بزرگترین اپراتور مخابراتی امارات متحده عربی حالا اعلام نموده است که می خواهد با همکاری با بزرگترین شرکت های تکنولوژی و مخابراتی جهان، خدمات و سرویس های مخابراتی و ارتباطی خویش را با بهره گیری از فناوری بلاک چین، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهبود ببخشد تا به کاربرانش این امکان را بدهد که از زیرساخت های نوین و تکنولوژی های به روز مخابراتی در جهان بهره مند شده و ارتباطات بهتر و با کیفیت بیشتری را با مخاطبان، دوستان و آشنایان خود برقرار کنند.
امارات متحده عربی که همواره در تلاش بوده است تا یکی از اولین کشورهای پیشگام در عرصه بهره گیری از تکنولوژی های جدید در منطقه خاورمیانه و جهان باشد، حالا به نظر می آید که اولین کشور خاورمیانه خواهد بود که مراحل برقراری و توسعه زیرساخت های شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G را عملیاتی و اجرایی کرده است.
با توجه به آنکه در سال های اخیر محبوبیت و استقبال از شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G در جهان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، کشورهای مختلف با همکاری و عقد قرارداد با شرکت های مخابراتی و اپراتورهای معروف تلاش دارند که به توسعه و برقراری زودهنگام زیرساخت های لازم برای این شبکه اینترنتی بپردازند.
خلیج تایمز هم در جدیدترین گزارش خود از قرارداد همکاری اپراتور اتصالات با شرکت چینی هواوی در مورد توسعه اینترنت ۵G اطلاع داده و سخن گفته است.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می کنند.
کشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.
بر اساس گزارش techradar، خیلی از بزرگترین شرکت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.You may also like