سئو بوی: شرکت های ویزا، مسترکارت و پی پال برای مشارکت در راه اندازی ارز دیجیتال رمزنگاری شده توسعه داده شده توسط فیسبوک اعلام آمادگی کردند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، این روزها که ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در سراسر جهان با استقبال روبه رو شده است، خیلی از شرکت های بزرگ و غول های تکنولوژی درصدد راه اندازی یک پلتفرم ویژه و ارز دیجیتالی اختصاصی هستند.
چندی قبل بود که فیسبوک اعلام نموده بود یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده اختصاصی برای کاربرانش توسعه و عرضه خواهد کرد تا علاقمندان و مشتریان این صنعت سودآور نوظهور را به سمت و سوی خود جذب نماید.
حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت کوین تلگراف حاکیست که شرکت های بزرگ مالی همچون ویزا ( visa)، مسترکارت ( mastercard ) و پی پال ( Pay Pal) برای دریافت امتیاز ایجاد گره ( Node) در پلت فرم ارز دیجیتال رمزنگاری شده توسعه داده شده توسط فیسبوک اعلام نموده اند که برای پرداخت میلیون ها دلار تمایل خودرا نشان داده اند.
البته خیلی از کارشناسان و تحلیلگران فعال در این عرصه اعتقاد دارند که این رمز دیجیتال فیسبوک هیچ گاه قادر نخواهد بود به رقابت با سایر ارز رمزهای محبوب و پرطرفدار جهان همچون بیت کوین بپردازد.
البته ورود شرکت فیسبوک به حوزه ارز رمزهای دیجیتال از همان ابتدا با واکنش و انتقادهای شدیدی روبرو شد چونکه این شبکه اجتماعی در طول یک سال قبل با رسوایی امنیتی بزرگی دست و پنجه نرم می کرد و خیلی از منتقدان و کاربران اعتقاد دارند که این شرکت صلاحیت محافظت از حریم خصوصی کاربران و همین طور عرضه و ارائه پلت فرم مبادله ارزهای دیجیتال را نخواهد داشت این در حالیست که برخی دیگر از کارشناسان و تحلیلگران اعتقاد دارند که ورود فیسبوک به این صنعت سودآور نوظهور تحولات مالی گسترده ای را در جهان به وجود آورده و تعاریف و جوانب جدیدی از ارزهای دیجیتال را به دنیا معرفی خواهدنمود.
با این وجود، خیلی از شرکت های فعال در حوزه مبادلات مالی و تکنولوژی همچون ویزا، مسترکارت و پی پال از مشارکت و همکاری با فیسبوک، یکی از بزرگترین غول های شبکه های اجتماعی آگاهی داده اند و خواهان همکاری و عقد قرارداد با آن شده اند.
وال استریت ژورنال قبل تر نیز مدعی شده بود برخی از شرکت های مالی و تجارت الکترونیک، سرمایه گذاران ریسک پذیر و شرکت های مخابراتی در گذشته نیز حمایت خودرا از این پروژه و برنامه جدید فیسبوک نشان داده بودند.
ارزهای مجازی می توانند در دنیای واقعی برای خیلی از امور نظیر رزرو هتل، پرداخت هزینه غذا و حتی اجاره خانه مورد استفاده قرار گیرند اما ناشناس ماندن استفاده کنندگان، یکی از بارزترین قابلیت های این ارز مجازی است. به سبب همین ناشناس ماندن نیز این ارزها از محبوبیت بالایی در میان تبهکاران و مجرمان مالی برخوردار می باشند.
منبع:

You may also like