سئو بوی: بنظر می رسد که هند باز می خواهد گوگل را تحت تأثیر فعالیت های انحصارگرایانه و نصب پیش فرض برنامه های اختصاصی خود روی گوشیهای هوشمند مورد مواخذه قرار دهد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، بعد از آنکه اتحادیه اروپا شرکت آمریکایی گوگل را تحت تأثیر فعالیت های انحصارگرایانه جریمه کرد، حالا این شرکت بنظر می رسد که در بسیاری دیگر از کشورهای جهان باز با مشکل روبه رو شده است؛ به شکلی که حالا سازمان تنظیم مقررات و رگولاتوری اینترنت در هند باز تصمیم گرفته است که گوگل را به سبب فعالیت های انحصارگرایانه خود جریمه کرده و مورد مواخذه و سرزنش قرار دهد.
به عقیده خیلی از کارشناسان و تحلیلگران، انحصارگرایی گوگل و کوشش برای نصب پیش فرض برنامه و سرویس های اختصاصی آن روی تمامی گوشیهای هوشمند اندرویدی این غول تکنولوژی آمریکایی را به دردسرهای بزرگی انداخته و آنرا با مشکلات عظیمی روبرو خواهدنمود.
چندی قبل بود که اتحادیه اروپا گوگل را به سبب انحصارطلبی تجاری پنج میلیارد دلار جریمه کرد.
مقامات اتحادیه اروپا در این زمینه اعلام نموده بودند گوگل به منظور ارتقای محصولات، سرویس ها و اپلیکیشن های خود در کنار سیستم عامل اندروید، از استفاده آزادانه و منصفانه کاربران اینترنت از خدمات و سیستم های عامل شرکت های رقیب خود جلوگیری به عمل آورده است.
البته این اولین باری نیست که گوگل توسط نهادهای مختلفی در جهان جریمه و محکوم می شود که البته پس از جریمه هنگفت توسط اتحادیه اروپا خیلی از کارشناسان بر این باور بودند که این شرکت بزرگ احتمالاً تغییر و تحولات جدیدی را در استراتژی های خود ایجاد خواهدنمود تا در آینده با جریمه و مواخذات بیشتری مواجه نشود. اما این طور که بنظر می رسد پیش از آنکه گوگل بتواند تغییری در سیاست گذاری های خود به وجود آورد، هند دست به کار شده و می خواهد این شرکت را به چالش بکشاند.
منبع:

You may also like