سئو بوی: بازار گجت های هوشمند در سال ۲۰۱۸ میلادی با ۲۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته، موفق شده است روند افزایشی و موفقیت قابل توجهی را برای خود به ثبت برساند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، با عنایت به آن که در چند سال اخیر گجت های پوشیدنی همچون ساعت های هوشمند از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده است، حالا اخیرا جدیدترین آمار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت نشان داده است که کاربران و علاقمندان به سمت و سوی خریداری و استفاده از گجت های هوشمند نظیر ساعت و مچ بندهای هوشمند روی آورده اند و این بدان معناست که بازار فروش این محصولات باز از موفقیت بزرگی برخوردار شده است.
این گزارش هایی که در وب سایت phonearena آمده است، همین طور از آن حکایت می کند که فروش گجت های هوشمند در سال ۲۰۱۸ میلادی، به خصوص در سه ماهه چهارم و پایانی سال قبل در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، شاهد یک رشد و افزایش ۲۷ درصدی بود که به رهبری شیائومی و اپل صورت پذیرفته است.
دو شرکت اپل و شیائومی در سال های اخیر با عنایت به رکود بی سابقه ای که در بازارهای جهانی موبایل وجود دارد، همچون بسیاری دیگر از تولیدکنندگان موبایل از تولید انحصاری گوشیهای هوشمند روی برگردانده و به سمت و سوی تولید و عرضه گجت های هوشمند همچون ساعت هوشمند روی آورده اند، به گونه ای که این دو شرکت رهبری فروش این محصولات در بازارهای جهانی را در دست گرفته اند.
اپل در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۶.۲ میلیون دستگاه گجت هوشمند را به فروش رساند این در حالیست که در سال ۲۰۱۷، این رقم ۳۳.۱ میلیون دستگاه بود. هواوی باز با ۴۵ درصد رشد در مقایسه با سال پیش از آن، توانست ۱۱.۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸ میلادی را به بازارهای جهانی عرضه نماید این در حالیست که در سال ۲۰۱۷، تنها موفق به فروش ۴.۶ میلیون دستگاه گجت هوشمند شده بوده است.
به عبارتی دیگر، می توان اظهار داشت که در سال ۲۰۱۸ مجموعاً ۳۷ میلیون دستگاه گجت هوشمند که از مهم ترین آنها می توان به ساعت های هوشمند اشاره نمود، نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی بیشتر فروخته و عرضه شده است.
همچون مهم ترین، محبوب ترین و پرطرفدارترین گجت های هوشمند می توان به ساعت، مچ بند، زیورآلات و اسپیکرهای هوشمند اشاره نمود.
برمبنای جدول زیر، پس از اپل و شیائومی، به ترتیب شرکت های فیت بیت، هواوی و سامسونگ رتبه های سوم تا پنجم این رده بندی را به خود اختصاص داده اند.

You may also like